“AK PARTİ’NİN BÜTÜN ADAYLARI ARALIK SONU BELLİ OLACAK”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimlere ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. DRT Denizli ekranlarında Güne Bakış Programı’na konuk olan Başkan Filiz, yerel seçim hazırlıklarına çok önceden başladıklarını ve Aralık’ın sonlarına doğru bütün AK Parti başkan adaylarının belli olacağını söyledi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli’nin ekran klâsiklerinden olan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. 31 Mart 2019’daki yerel seçim hazırlıklarına çok önceden başladıklarını, adaylık başvurularının 9-12 Kasım tarihleri arasında olacağını kaydetti. Filiz, 16-17 Kasım tarihlerinde temayül sonrasında ise Aralık’ın ilk haftasında büyükşehir belediye başkan adaylarının, Aralık’ın sonlarına doğru ise tüm il ve ilçe belediye başkan adaylarının belli olacağını söyledi.

“ASIL ATATÜRKÇÜ BİZİZ ”

Öte yandan, Cumhuriyet’in 95. Yılına dair değerlendirmelerde de bulunan Başkan Filiz, Cumhuriyet’i hamâsi sözlerle ve belli günlere sıkıştırarak değil; icraatlar ve projelerle yaşattıklarını, ayrıca Türkiye’yi dünya lideri bir ülkeye dönüştürdüklerini belirtti. Filiz, “bence en büyük Atatürkçülük, Atatürk İlke ve İnkılaplarına inanmak, ülkesine ve milletine en çok hizmet etmekle gösterilebilir. AK Parti iktidarları da bunu yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. Biz hizmetlerimizle, eserlerimizle Cumhuriyetimizi kutluyoruz. Bizim için Cumhuriyet’i kutlamak hizmetlerle mümkün. Cumhuriyetimizin 95. Yılında İstanbul Havalimanını hizmete açtık. Cumhuriyetimize armağan ettik” diye konuştu.

“YEREL SEÇİMLERDE ADAY DEĞİLİM. BÖYLE BİR NİYETİM HİÇ OLMADI…”

Denizli kulislerinde sıkça konuşulan ‘Necip Filiz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde başkan adayı olacak’ söylentisine de son noktayı koyan AK Parti İl Başkanı Filiz, “biz görevimizin başındayız. Kendi kişisel hedef ve arzularımızı ön plana almak gibi bir niyetimiz hiç olmadı. Bu AK Parti siyasetine de aykırıdır. Hiçbir şekilde aday olmam söz konusu değildir, bunu Genel Merkezi’me de bildirdim. Bizim için esas olan Denizli’de yirmide yirmi hedefini gerçekleştirmektir ” şeklinde konuştu.

“YENİKAPI RUHUYLA ORTAYA ÇIKAN CUMHUR İTTİFAKIMIZ DEVAM EDİYOR”

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın olmaması konusunu da değerlendiren Başkan Filiz, “Yenikapı ruhumuz devam ediyor. Ama yerel seçimlerde bir ittifak yok. Her konuda mutabık olmamız siyaseten de mümkün değil. Bizim de kırmızı çizgilerimiz var. Bu konulardan geri adım atmamız düşünülemez. Af meselesini öne sürüp siyasi malzeme yapmak da toplum vicdanında kabul edilemeyecek bir husustur” dedi.

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER