AKBABA; “BÜYÜKŞEHRE 6 OKLU KIRMIZI BAYRAĞIMIZI ASMAK İSTİYORUZ”

Denizli basın çalışanlarının sorularını dinlediği toplantının ardından DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne açıklama yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, “hedefimiz; alabildiğimiz kadar çok oyu alıp, kazanabildiğimiz kadar çok belediyeyi kazanıp; büyükşehre de 6 oklu kırmızı bayrağımızı asmak istiyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Denizli basın çalışanlarının sorularını yanıtladı. İl Başkanı toplantı sonrasında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne açıklama yaptı. İl Başkanı Mahir Akbaba,  31 Mart 2019 Yerle Seçim çalışmalarını değerlendirdiği açıklamasında; “Biz son 1 aydır yaptığımız sempozyumlarla, verdiğimiz eğitimlerle, açtığımız kültür evleri ve gençlik merkezleriyle işin sadece seçime yönelik kısmını değil, aynı zamanda siyasetin içinde her zaman olması gereken sanatsal, sporsal, kültürel ve eğitimsel boyutuna da parmak basmaya çalışıyoruz. Bu konuda hem kadın kollarımızın hem gençlik kollarımızın hem de partililerimizin ve gönüllülerimizin desteğini istiyoruz. Onun dışında yine işin seçim kısmıyla ilgili geçmiş yıllarda yapılandan 1 farklı olanını koordinasyon kurulları oluşturulurken bunu tek kurul olarak değil onun altında alt kurullar oluşturularak; ilçelerde o ilçenin sorununu bilen ama hukuk dünyasından, ama sağlık dünyasından, ama serbest meslek erbabı, ama çiftçi, tarımcı, hayvancı, işçi, işsiz, esnaf, emekli vs. içinde olduğu bir yapılandırmayı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yapılanma il başkanlığının nezdinde o ilçelerde seçim faaliyetlerinin daha derli toplu yürütülmesi, daha koordineli yürütülmesi, varsa bir sorun anında tespit edilip oraya gidilip o sorunun çözülmesi noktasında bizim elimiz ayağımız olacak. Yaklaşık 20 gündür bunun üzerinde bunun üzerinde konuşuyoruz. İl yönetimi olarak, önceki dönemlerde görev almış parti büyüklerimiz olarak belli bir noktaya geldik. Bu yaklaşık olarak 75 kişilik bir yapılanmadır. İşin niceliksel boyutu arttırılabilir veya azaltılabilir ama çok kaliteli, nitelikli bir seçim propagandası yürüteceğimizin şimdiden sözünü ve müjdesini herkese verebilirim” dedi.

“HEDEFİMİZ 12 İLÇE VE BÜYÜKŞEHİR KAZANMAKTIR”

31 Mart 2019 yerel seçimleri için çalışmalarını aralıksız sürdüğünü anlatan Başkan Akbaba, “Genel başkanımız sağ olsun. Denizli’yi almak istediğini her fırsatta, her röportajda, bizlerle her görüşmesinde söylüyor. Bunun altında yatan haklı sebeplerde var. İşin bir matematiği, istatistiksel verisi var. Son seçimlere baktığımızda CHP’nin kendi oyunun ve halkın gönlünde ittifak kurabilirse oradan gelecek oylarla beraber kazanabileceği en az 7 tane ilçe olduğunu görüyoruz. Bunlar mevcut elimizde olan belediyelerimizin yanı sıra bizim kale olarak tabir ettiğimiz Sarayköy, Güney; bizim geçmişte elimizde tuttuğumuz Çal, Çivril bugün iyi bir adayla o gönül birlikteliğini, o gönül ittifakını kurduğumuzda bu 7 sayısını 9’a çıkartabildiğimizi de görüyoruz. İyi bir performansla, iyi bir propagandayla, doğru isimlerle ve halkı kucaklayıcı bir çalışma yöntemiyle de 11’e kadar çıkarabileceğimizi görüyoruz. Aslında burada derdimiz rakamlar değil. İsmin kim olduğu önemli ama ismin üzerine de çok takılmıyoruz. Şimdi gündemde CHP’nin adayı kim, adayı bile yok, Büyükşehir’e kim çıkacak? Denizli’de hangi partinin hangi adayla çıkacağını bilen var mı? Yok. Dolayısıyla o polemiklere hiç girmek istemiyorum. Adayın kim olduğundan ziyade aday kadın gibi kadın; adam gibi adam, eğitimli, kültürlü, meslek sahibi, yeri geldiğinde halkla beraber dizini kırıp yemeğini yiyebilen, yeri geldiğinde kravatını takıp son derece ciddi bir söylemde bulunabilen ve gerek iş hayatıyla gerek aile hayatıyla bizlerin içine huzur veren bir isim olacak. Bunda şüphe yok. ‘10 belediyeyi alsak başarılı, 8 belediyede kalırsak başarısız’ demek göreceli bir ifadedir. Eğer biz 3’ü 4 yaparsak eğer 4’üncü belediye büyükşehir olursa sonuna kadar başarılıyız. 3’ü 7 yaptığımızda büyükşehri alamazsak göreceli olarak başarısız olduğumuz düşünülecektir. Dolayısıyla şu rakam, bu rakam değil ama hedefimiz alabildiğimiz kadar çok oyu alıp, kazanabildiğimiz kadar çok belediyeyi kazanıp büyükşehre de 6 oklu kırmızı bayrağımızı asmak istiyoruz” diye konuştu.

MUHAMMET KARAÇAY- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER