AKBABA; “DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ ‘İŞTE BU’ DEDİRTECEK”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Av. Mahir Akbaba, 31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimlere ve gündeme dair bulundu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayını belirleme noktasında son aşamaya geldiklerinin altını çizen Başkan Akbaba, hâlihazırda partili kimliğine sahip, tüm Denizli halkının “işte budur” diyeceği iki isim üzerine odaklarını söyledi.

AKBABA; “DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ ‘İŞTE BU’ DEDİRTECEK”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Av. Mahir Akbaba, DRT Denizli’nin ekran klasiklerinden olan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Yerel seçim çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiğini ve bu süreci genel merkez ile eşgüdüm içerisinde yürüttüklerini ifade eden Mahir Akbaba, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayının belirlenmesi için de artık son virajda olduklarını söyledi. Başkan Akbaba, “hâlihazırda görüştüğümüz iki isim var. Bunu da ilk defa sizin programda açıklıyorum. Bu iki isim üzerinde çalışıyoruz. Şu an isim vermeyeceğim. Ama tüm Denizli halkının ‘işte budur’ diyeceği isimler bunlar. İsimlerden birinin siyasi geçmişi olduğunu, diğer isminse CHP’ye yakın ama siyasette bulunmamış fakat Denizli’ye yaptıklarıyla ‘evet doğru isim budur’ dedirtecek biridir. Bu iki isim, daha önce hiç CHP’ye oy vermemiş kesimleri bile heyecanlandıracak, ‘vay be, oyumuzu veriyoruz arkadaş’ dedirtecek isimlerdir. Beklediğimize değecek” dedi. 

“YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK YAPILACAK. AMA İTTİFAK CHP ÜZERİNDEN KURULMALI”

İrfan Atasoy’un, yerel seçimlerde Denizli’de bir ittifak yapılıp yapılmayacağına dair sorusu üzerine konuşan Başkan Akbaba, “Evet yapılacak. Çünkü karşıda, genel seçimdeki ittifakın devam edeceğine yönelik hamleler var, bunu görüyoruz. CHP olarak aldığımız sonuçlara baktığımızda, doğaldır ki ittifakın kendi üzerinden kurulmasına ve kendi adayıyla gidilmesine hak sahibi, söz sahibidir. Bizler de İYİ Parti ve Demokrat Parti yetkilileriyle bu görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Millet İttifakı’nın içerisinde yer alan partilerin hepsi mutabık durumda” cevabını verdi. 

“MELİKE BASMACI’YA RANDEVU VERİLMEDİ, TAMAMIYLA SÖYLENTİ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için adı geçen Melike Basmacı hakkında da konuşan Başkan Akbaba, Basmacı’nın tekrar genel merkez ile görüşüp görüşmediği veya bir randevu talebi olup olmadığına da açıklık getirdi ve ekledi: “Melike hanımın daha önceki ziyareti, hem kendisi tarafından hem de genel merkez tarafından bana bildirilmiştir. Ancak ikinci görüşmeyle ilgili bana ulaşan herhangi bir bilgi yok. Genel merkez beni bu konularda mutlaka bilgilendirir, geri döner. Belki de tarih belirlenmedi, belki de böyle bir görüşme yok, sadece söylentiden ibaret.”

“BULDAN’DA İSTİFALAR GÖREVDEN FERAGATTIR, PARTİDEN DEĞİL”

İrfan Atasoy’un, CHP Buldan İlçe Örgütü’nden toplu istifaların olması ve mevcut Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın neden tekrar aday gösterilmediği yönündeki sorusuna CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, “istifalar siyasi hayatın içinde doğal bir olgu, doğal bir yapı. Ayrıca istifa eden arkadaşlar partiden istifa etmiyorlar, bulundukları görevden, makamdan feragat ediyorlar” dedi. 

İL BAŞKANI AKBABA’DAN BULDAN BELEDİYE BAŞKANI GÜLBAY’A:
“O ZAMAN SEN ALTI TANE İLKE KOY DA PEŞİNDEN ALTI KİŞİ GELİYOR MU HADİ GÖRELİM…”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın neden aday hakkında da önemli iddialarda bulunan Mahir Akbaba, “Sayın Gülbay, belli noktalarda belli yerlerde, kendisinin siyasi düşüncesinin Cumhuriyet Halk Partisi’nde olmadığını, kendisini CHP’li olarak görmediğini belirtti. Ben bunu da kendisine sordum. Bu söylem gerçekten size ait midir, değil midir? ‘Aittir’ dedi. Şimdi siz, CHP içerisinde belediye başkanlığı yapacaksınız, sonra da ben Cumhuriyet Halk Partili ‘değilim’ diyeceksiniz, üstüne üstlük kalkıp CHP’nin logosuyla oynayıp oklarını aşağıya doğru göstereceksiniz, altı ilkeyi eleştireceksiniz. O zaman adama derler ki, ‘sen 6 tane ilke koy da peşinden 6 kişi geliyor mu? hadi görelim bakalım.’ Oradaki mevzu budur, konu kapanmıştır” dedi. 

“ARSLAN-KARACA GERİLİMİ, AİLE İÇİ MESELEDİR”

CHP Sarayköy Belediye Başkanı’nın belirlenmesi yönteminde Kazım Arslan ile Gülizar Biçer Karaca arasında yaşanan Whatsapp gerilime de değinen Akbaba, “bu aile içi bir mesele ve aile içi bir Whatsapp grubunda yapılıyor. Bunun dışarıya aksettirilmesi hoş bir durum değil. Buradaki sorun dünde kaldı. Artık bugün o sorun kapanmıştır” diye konuştu.

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER