“AKŞENER’İ ADAY GÖSTERME HAKKIMIZ VAR“

Afyonkarahisar kampında yaşanan parti içi tartışmaların ardından olağanüstü kongreye gitme kararının alınması ve Genel Başkan Meral Akşener’in kurultayda aday olmayacağını açıklaması üzerine konuşan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün; “Bizim üst kurul ve genel kurul delegeleri olarak Sayın Akşener’i aday gösterme hakkımız var. Biz oy birliğiyle kendisini genel başkan adayı yapacağız” dedi.

İYİ Parti’nin seçim sonuçlarını değerlendirme amacıyla toplandığı Afyonkarahisar kampında yaşanan parti içi tartışmaların ardından olağanüstü kongreye gitme kararı alan ve 2 kez aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener’i ikna çabaları sürüyor. Akşener sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, "Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum" demişti.

“AKŞENER’İN ARKASINDA OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK”
Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, Meral Akşener’in tekrar genel başkan olması için çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Genel seçimler sonrası Afyon’da 270 kişinin katılımıyla 3 günlük bir çalıştay yaptıklarını belirten ve Denizli’nin partideki yerinden bahseden Başkan Akgün, şunları ifade etti: “Çalıştayın sonunda Genel Başkanımız kongre kararı aldığını söyledi. Genel seçimlerden sonraki süreçte Denizli, İYİ Parti’nin mihenk taşlarından biri haline geldi. Burada 112 bin gibi bir oy alarak ortalamanın üzerinde bir başarı elde ettik. Denizli İl Teşkilatı olarak Genel Başkanımız Meral Akşener’in arkasında olduğumuzu gösterdik.”

“AKŞENER’İ ADAY GÖSTERME HAKKIMIZ VAR“
Geçtiğimiz pazartesi günü İstanbul’da olduğunu ve Akşener’i ikna etme ekibinin içinde olduğunu söyleyen Başkan Akgün, şöyle konuştu: “Umudumuz odur ki; Genel Başkanımız bir süre düşünecek ve tekrar partisinin başına geçecek. Bizim üst kurul ve genel kurul delegeleri olarak Sayın Akşener’i aday gösterme hakkımız var ve biz oy birliğiyle kendisini genel başkan adayı yapacağız.”

AKŞENER NEDEN BU KARARI ALDI?
Akşener’in kongre kararı alma nedenini de yorumlayan Başkan Akgün, “Afyon’daki çalıştayımız demokrasi içinde geçti. Akşener, sorumluluğu üzerine aldı ve bu kararı aldı. ‘Ortada başarısızlık durumu varsa sorumlusu benim’ diyerek bu kararı aldı” diye konuştu. Son olarak cumartesi günü İstanbul’da bir basın açıklaması yapacaklarını açıklayan Başkan Akgün, “ Buraya 81 ilin 81 il başkanı gelecek. Hatta ilçe başkanları da gelecek. Teşkilatlar olarak şu an tamamen Meral Akşener’in arkasındayız” dedi.

SERDAR KİRİŞ – DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER