Ali Babacan Denizli'de

Partisinin 1. Olağan Kongresi için Denizli’ye gelen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan kongre öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek; “Seçimlere girmeye hak kazandık. Teşkilatlanma bizim için çok önemli vatandaşlarımızla buluşmak sorunlarını dinlemek ve kendimizi anlatabilmek amacımızdır. Bu itibariyle 81 ilin tamamında il başkanlarımızı atamış durumdayız” dedi.

Ali Babacan Denizli'de

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Denizli İl Kongresi için geldiği Denizli’de ilk olarak basın mensuplarıyla Dedeman Otel’de kahvaltıda buluştu. Toplantıda açıklamalarda bulunan Babacan; “Bugün Denizli Teşkilatımızın düğün günüdür. Kongremizi gerçekleştireceğiz. Denizli benim siyaset öncesi ticaretle uğraştığım dönemde çok sık gidip geldiğim bir ildir. Burada teşkilatlanma sürecimiz uzun süre önce başladı. Olgunlaşan teşkilatlanma sürecimizi kongremizle taçlandıracağız. Arkasından yoğun bir şekilde saha çalışmalarımız devam edecek. DEVA Partisi kurulalı 1,5 yıl oldu. İlk hedefimiz seçimlere girebilmek için teşkilatlanmamız oldu. Türkiye’de 41 il ve illerin 3’te bir ilçelerinde teşkilatlandığınızda seçimlere girebiliyorsunuz. Geçen sene Kasım ayında 43 ile ulaşarak büyük kongremizi gerçekleştirdik. Seçimlere girmeye hak kazandık. Teşkilatlanma bizim için çok önemli vatandaşlarımızla buluşmak sorunlarını dinlemek ve kendimizi anlatabilmek amacımızdır. Bu itibariyle 81 ilin tamamında il başkanlarımızı atamış durumdayız. 973 ilçenin 650’sinde ilçe başkanlarımız görevinde 450 ilçede kongrelerimizi tamamladık” şeklinde konuştu.

“74 MADDELİK BİR ANAYA DEĞİŞİKLİK PAKETİ HAZIRLADIK"

Partisinin yarınlarıyla ilgili çalışmaları olduğunu aktaran Babacan; “DEVA Partisi tüm başlıklarda yetkin kadrolara sahiptir. Bunun için seçimlerden sonra kurulacak hükümetin ilk 90 ve ilk 360 günlük programını hazırladık. Tarım, acil eylem ve sosyal politikalarını kamuoyu ile paylaştık. Güçlendirmiş parlamenter sistemle ilgili 74 maddelik bir anayasa değişiklik paketi hazırladık. Ama diğer partilerin çalışmalarını incelemeden açıklamak istemedik. Bu çalışmalar gerçekleştiği için 4 Ekim Pazartesi Günü Genel Merkezimizdeki lansmanla bu çalışmamızı kamuoyuna duyuracağız. Biz buna ‘Demokrasiye geçiş eylem planı’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER