ANKARA ÇANKAYA’YA DENİZLİLİ ADAY

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; AK Parti Çankaya Belediye Başkanlığı’na Denizlili Amber Türkmen’i aday gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'ndaki aday tanıtım toplantısında, AK Parti'nin Ankara il ve ilçe belediye başkan adayları resmen açıkladı. AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak daha önce ismi duyurulan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin de tanıtıldığı toplantıda, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde yarışacak ilçe belediye başkan adayları tek tek sahneye çağrıldı. AK Parti Çankaya Belediye Başkanlığı’na Denizlili Amber Türkmen aday gösterildi.

AMBER TÜRKMEN KİMDİR?

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen Amber Türkmen, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Koro Ana Sanat Dalı Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) 1995-1996 yılında açmış olduğu sınavı kazanarak TRT Ankara Radyosu Çoksesli Müzikler Müdürlüğü’nde Stajyer Ses Sanatçısı olarak göreve başladı. Ses Sanatçılığının yanında “Koro Dünyası” ve “Yerle Gök Arasında” programlarının yapımcılığı da yapan Türkmen, 2009-2011 yıllarında TRT Ankara Radyosu İlk Kadın Müdürü olarak görev yaptı.

2011- 2014 yılları arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Daire Başkanı olarak görev yaptı. Bakanlık’ta çalıştığı dönemde “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi”, “Türkiye’de Aile Birliğinin Güçlendirilmesi ve Korunması Eylem Planı”, “Trafik Dedektifleri Projesi”, “Aile İçi Şiddet Eğitim Projesi”, “Aile Değerlerinin Korunmasında Medyanın Rolü Eylem Planı” çalışmalarının yanı sıra, kadın, çocuk, engelli, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, gönüllülük vb. alanlarda kamu spot filmlerinin senaryo, çekim, gösterim ve eğitim çalışmalarında bulundu. 2014 yılı itibariyle TRT’ye dönen Türkmen, Radyo İzleme ve Araştırma Kurulu (RİAK) Yönetim Kurulu üyesidir. İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilen Türkmen, evli ve 1 kız çocuk annesidir.

OYMAK, SOSYAL MEDYADAN KUTLADI

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Oymak, AK Parti Çankaya Belediye Başkanlığı’na Türkmen için sosyal medyadan kutlama mesajı yayımladı. Oymak, “Ak Parti Ankara/ Çankaya Belediye Başkan adayı olan hemşehrimiz AmberTürkmen’i tebrik ediyor, 31 Mart gecesi Çankaya’nın da hizmet belediyeciliği ile tanışmasını diliyorum. Tevazu, samimiyet ve gayretle...” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER