“ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Amerika Birleşik Devletleri’nin Bakanlar Süleyman Soylu ve Abdülhamit Gül hakkındaki yaptırım kararlarını, faşizanca ve saldırgan olarak niteleyerek, “Artık eski Türkiye yok. Bize boyun eğdiremez, bileğimizi bükemezler. Bu gerçeği herkes gibi ABD’yi yönetenler de, kabul etmek zorundalar” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Rahip Brunson’un iade edilmemesini gerekçe gösteren Amerika Birleşik Devletleri’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül hakkında yaptırım kararı almasına tepki gösterdi. ABD’nin aldığı kararın faşizan ve saldırgan bir tutum olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin, “Bu kararların neye hizmet ettiği bellidir, ancak beyhudedir. Devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan bu adımlar, yaraları daha da derinleştirmekten başka bir sonuç doğurmayacaktır. Bu tutumu ve tahrik kokan kararı şiddetle kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, binlerce yıllık devlet geleneğinin ilelebet varlığını sürdürecek yegâne temsilcisidir. Türkiye, binlerce yıldır, varlığını sürdürmüş, dünyaya hükmetmiş bir medeniyetin beşiğidir. Bizler, çağ açıp kapatan bir milletiz. Yüzyıllar boyunca nice tehditleri bertaraf etmiş, nice buhranlardan, cenderelerden çıkmayı başarmışız. Sayısız tehlike ve tehditle yüz yüze kalmış ve boyun eğmemiş bir milletiz. Bu tehdit diline de pirim vermeyeceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE YOK ARTIK”
Tehditler, ambargolar ve yaptırımlarla Türkiye’ye diz çöktüreceğini sananların büyük bir yanılgı içinde olduklarını vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, şunları söyledi: “Baskılara, yaptırımlara, tehditlere, boyun eğecek bir Türkiye yok artık. Türkiye’yi hizaya sokmak için yolumuza çıkanlar bilsin ki, bu operasyonları bertaraf edecek irade ve kudrete sahibiz. Yeni Türkiye’nin bileğini kimse bükemeyecek ve milli varlığımız ilelebet yaşayacak. Bu gerçeği herkes gibi ABD’yi yönetenler de kabul etmek zorundadırlar. Bizim için aslolan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ali menfaatleridir. Hiçbir şey milli çıkarlarımızın, devletimizin bekasının ve İslam coğrafyasındaki mazlum milletlerin istikbalinden öncelikli değildir. Türkiye, geleceği görebilen, devletin geleceği için en doğru adımları atabilecek irade ve tecrübeye sahip kadrolar tarafından yönetilmektedir. Türkiye’miz emin ellerdedir. Dostumuz da, düşmanımız da bunu böyle bilsin.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER