“Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmaya söz veriyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP’nin 97’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Büyük ve köklü bir ailenin üyesi olmaktan duyduğumuz gurur, partimiz emektarlarından devraldığımız çalışma azmi ve kararlılıkla, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmaya bir kez daha söz veriyoruz” dedi.

“Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmaya söz veriyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP’nin 97’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı. Genel Başkan Yardımcısı Karaca, ”Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97. Yıldönümünde, büyük ve köklü bir ailenin üyesi olmaktan duyduğumuz gurur, partimiz emektarlarından devraldığımız çalışma azmi ve kararlılıkla, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmaya bir kez daha söz veriyoruz.” Dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Karaca, mesajında daha sonra şu görüşlere yer verdi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nde eşit yurttaşlar olarak yaşayabilmenin, Cumhuriyetle birlikte elde ettiğimiz kazanımları koruyabilmenin, hak ve özgürlüklerin mücadelesini verebilmenin sorumluluğunu taşıyoruz. Eşitsizlikleri, adaletsizlikleri, haksızlıkları ve hukuksuzluğu kalıcılaştırmaya, kurumsallaştırmaya çalışan tek adam iktidarı karşısında güçlü olabilmemizi sağlayan ise halkın sarsılmaz tam bağımsızlık inancı ve laik cumhuriyete, Atatürk ilkelerine bağlı yıkılmaz bir iradeye sahip olmasıdır. Gazetecilerin, sanatçıların, aydınların, düşüncesini açıkladığı için hürriyetinden yoksun bırakılanların, haklarına erişmekte engellerle başbaşa bırakılanların ülkesi olmaktan çıkana, evrensel hukuk ilkeleri doğrultusunda Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırana dek Cumhuriyet Halk Partisi olarak dimdik ayakta duracağız. Partimizin kuruluş yıldönümünde, pandemi koşulları nedeniyle yan yana, omuz omuza gelemesek dahi, birbirimize, vazgeçilmezimiz partimize, bize bıraktığı yegane değerli emanet için Atatürk’e duyduğumuz derin bağlılıkla biraradayız. Hep birlikte, sağlıklı, huzurlu, aydınlık günlerde biraraya gelme umuduyla Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 97. Yıldönümü kutlu olsun”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER