Babacan: “Denizli’nin sorunlarını biliyoruz!”

DEVA Partisinin Denizli’deki İl Kongresi’ne katılan Genel Başkan Ali Babacan, iktidarı sert bir dille eleştirdi. Hükümette görevli olduğu yıllardaki ekonomik tabloyla, bugünü kıyaslayan Deva Partisi lideri Babacan, “3 yıl 3 ay önce uygulanmaya başlayan taraflı cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, Türkiye’ye her alanda zarar verdi. Bu keyfi yönetim zihniyeti, hak ve özgürlüklerimizi birer birer geriletti.” dedi.

Babacan: “Denizli’nin sorunlarını biliyoruz!”

DEVA Partisinin Denizli’deki İl Kongresi’ne katılan Genel Başkan Ali Babacan, iktidarı sert bir dille eleştirdi. Hükümette görevli olduğu yıllardaki ekonomik tabloyla, bugünü kıyaslayan Deva Partisi lideri Babacan, "Ülkemiz, ekonomiden dış politikaya, tarımdan hukuka kadar her alanda geriledi" dedi.

EFELERİN EFESİ DENİZLİ, MERHABA!

Deva Partisinin Denizli il kongresinde konuşan Genel Başkan Ali Babacan;” Tarihiyle, travertenleriyle, bereketli ovalarıyla ülkemizin göz bebeği Pamukkale’yi, Merkezefendi’de alın teriyle çalışarak sanayimize güç katan emekçilerimizi, Baklan’ın ve Çivril’in bereketli ovalarında, Çal’ın, Bekilli’nin ve Güney’in üzüm bağlarında toprağa değer katan çiftçilerimizi, Tavas’ın ayçiçek, Kale’nin biber, Beyağaç’ın tütün, Honaz’ın kiraz, Çardak ve Bozkurt’un buğday üreticilerini, Buldan ve Babadağ’ın dokumacılarını, Serinhisar’ın leblebi imalatçılarını, Çameli’nin yemyeşil doğasını, Sarayköy’ün toprağını, yareniyle gönlümüzde taht kuran, halk müziği üstadımız Özay Gönlüm’ün Acıpayam’ını, en içten duygularımla selamlıyorum! Efelerin efesi Denizli, merhaba!” diyerek” sözlerine başladı.

BABACAN CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ

Deva Partisi Genel Başkanı Babacan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında;” Bizler, ülkemizi istikrara ve refaha kavuşturma amacıyla bir yola çıktık. Biz adım attıkça, ülkemiz mutluluğa bir adım daha yaklaşıyor. DEVA Partisi’nin her bir adımı, Türkiye’yi zenginliğe yaklaştırıyor. Bizim hedefimiz net, bizim yolumuz belli. Özgür ve zengin bir Türkiye için yürüyoruz. Tüm üyelerimizle, tüm gönüllülerimizle birlikte, damla damla ülkemizin her köşesinde büyüyoruz. Ülkemiz, ekonomiden dış politikaya, tarımdan hukuka kadar her alanda geriledi. Hani bu ucube sistemin oylanacağı günlerde Türkiye’nin uçacağı söyleniyordu ya... Türkiye bir yere uçmadı. Ama Türkiye, gençlerin ilk buldukları uçakla kaçmak istediği bir ülke oldu.“İstikrar getireceğiz” vaatleriyle sunulan bir sistem, istikrarlı bir şekilde ülkemizi yoksullaştırdı. Bu sistem ülkemizi istikrarlı bir şekilde yalnızlaştırdı, istikrarlı bir şekilde demokrasiden uzaklaştırdı. Ama biz bu sistemi tarihe gömeceğiz. Bugünün ve yarının dünyasından silip atacağız. Taraflı cumhurbaşkanlığı sistemi tarih kitaplarında kısa bir bölüm olacak. O bölümün adı ne olacak biliyor musunuz arkadaşlar?“Gerileme dönemi” olacak. Tarih kitapları, taraflı cumhurbaşkanlığı sistemini, “bir kişinin duygulari ve dürtüleriyle koskoca ülke geriledi” diye anlatacak.”

TAVAS'IN AYÇİÇEK ÜRETİCİSİNİ EZDİRMEYECEĞİZ

Denizli’nin sorunlarına değinen Babacan:”Denizlimizin sorunlarını görüyoruz, duyuyoruz. Denizlili çiftçimizin borçlarını ödemekte zorluklar yaşadığını biliyoruz. Kötü yönetimin, maliyetler karşısında ezilen Tavaslı ayçekirdeği üreticisini, ithalatla terbiye etmeye çalışmasını hayretle izliyoruz. Kaynakların “su” sorununu çözmek için değil, rant sahaları oluşturmak için harcandığına tanık oluyoruz. Böylesine bereketli topraklara sahip ülkemizin, tarımda ithalata bağımlı kılınmasını asla kabul etmiyoruz. Ancak bizler, sorunları sadece eleştirip geçmiyoruz. Çözümlerimizi ve eylem planlarımızı da ortaya koyuyoruz. Bildiğiniz gibi, “İlk adımı toprağa atıyoruz” diyerek tam üç ay önce, 8 Haziran günü, tarım eylem planımızı duyurmuştuk. Tarım eylem planımızda yapacaklarımızı taahhüt etmiştik. Şimdi bir de Denizlili çiftçimizin huzurunda tekrar edelim. DEVA iktidarında; Çiftçinin borçlarını en az 2 yıl faizsiz olarak erteleyeceğiz. Mazottaki ÖTV’yi çiftçimize aynen iade edeceğiz. Gübre maliyetinin yarısını, tam yüzde 50’sini biz karşılayacağız. Çiftçimizin kullandığı elektriğe daha düşük fiyatlı ayrı bir tarife uygulayacağız. Tüm tarım desteklerini, üretimin yapılacağı dönemin başında açıklayacağız. Ödemeleri, aynı yıl içinde gerçekleştireceğiz. Sulama projelerini hızlandıracağız. Kaynakları Kanal İstanbullara değil, sulama kanallarına ayıracağız. Sulamada, kapalı sistem damlama ve yağmurlama sistemine geçişi hızlandıracağız. Böylece çiftçimizin üretimini de gelirini de en az 2-3 kat artıracağız. Arkadaşlar, biz boş konuşmuyoruz. Her şeyi takvimlendiriyoruz. Bütçelendiriyoruz. Denizli’de de çiftçimize bunları taahhüt ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Deva Partisinin Denizli İl Kongresinde mevcut başkan Özgür Erol aday olmazken, Bekir Kırar tüm delegelerin oylarını alarak yeni il başkanı seçildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER