Bakan Pakdemirli partililere seslendi

Denizli programı kapsamında AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ile parti binasında görüşen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada partililerle bir araya geldi.

Bakan Pakdemirli partililere seslendi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli programı kapsamında Merkezefendi İlçesi’ndeki ihracat yapan bir alabalık firmasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ardından AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ile parti binasında görüşen Bakan Pakdemirli, burada partililerle bir araya geldi. AK Parti Teşkilatı’nın siyasi tarihin en büyük teşkilatlarından biri olduğunu tahmin ettiğini anlatan Bakan Pakdemirli, “Gerçekten Cumhurbaşkanımız siyasi dehasıyla çok farklı birliktelik meydana getirdi. Türkiye siyasi tarihinin ister istemez bir kültürü oluştu. Cumhurbaşkanımızla beraber siyasetin rengi ve çıtası da değişti. Bundan sonra her kim siyaset yapacak, iktidara talip olursa olsun o ister istemez mutlaka ve mutlaka gelecek, AK Parti’nin yaptıklarının üstüne mutlaka koymaya çalışacak” dedi. Kendileri dışındaki partilerde, Cumhur İttifakı'nın dışında motivasyon olmadığını belirten Bakan Pakdemirli, “Ne vatandaşa gideyim, ineyim bir merhaba yapayım var. Bunlar bizde rahatlık yaratmamalı. Bunlar bizde rahatlık yaratmanın ötesinde bizim henüz ulaşamadığımız ve oy alamadığımız insanlara kendimize anlatmamız lazım. Siyaseti yapmamızın ana sebeplerimizden bir tanesi ülkemiz daha iyi bir yere gelsin. Evlatlarımız daha iyi bir ülkede yaşasın. 21. yüzyılda Türkiye dünyanın ve bölgenin zenginliğinden daha fazla pay alsın ve daha istikrarlı olsun diye gayret gösteriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan 100 yıl sonra da konuşulacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bundan 100 yıl sonra da konuşulacak bir lider olduğunu belirten Bakan Pakdemirli, şunları kaydetti: “O anlamda bizim en büyük övünç kaynağımız şu olacak; biz de diyeceğiz ki 'Bütün bunlar olurken biz de oradaydık ve biz de Recep Tayyip Erdoğan'ın mesai arkadaşlarıydık' diyeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesi hizmet vermezse yarın vatandaşın yüzüne bakma imkanımız yok. Türkiye hakikaten her alanda ve hizmet alanında da felaketlerde yaraların sarılması anlamında çok farklı ve önemli noktaya gelmiştir.”

“2023 seçimleri Türkiye için önemli”

Türkiye'nin birçok alanda yükselen bir profil izlediğine dikkat çeken Bakan Pakdemirli, şu değerlendirmelerde bulundu: “Deniz dalgalı diye biz ve teşkilatımızın tekneyi, gemiyi terk etme şansı yok. Biz gideceğiz anlatacağız. 2023 seçimleri hakikaten Türkiye için en önemli seçimdir. O yüzden bundan sonra vatandaşımız, Türkiye bölgesinde daha istikrarlı ve bölgesinde yükselen bir ülke olup bölgesel bir güç haline mi gelecek, yoksa aynı eski Türkiye’deki gibi diğer ülkelerin istediği gibi cirit attığı, istediği şekilde ülkeyi parmağıyla oynattığı ülke olma yoluna mı gidecek? Hakikaten bir yol ayrımına girdik. Bizim ve teşkilatlarımızın sıkı duruyor olması lazım. Bizim vatandaşımız gerçekten çok dirayetli ve ferasetli. Doğru anlatılsa gerçekten Cumhur İttifakı'nın etrafında ben eminim tüm Türkiye’yi toplamak mümkün.”

Türkiye’nin artık kendiyle gurur duyan ve kendiyle barışık bir ülke olduğunu belirten Bakan Pakdemirli, “Artık kimse bize gol atamıyor. Bunu hem futbolda hem de mecazi anlamda diğer konularda söylüyorum. Niye? En iddialı projelere imza atıyoruz. Biz çalışıyoruz, çabalıyoruz ve gayret içerisindeyiz. Hamdolsun başımızda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Siyaset sevdiğin insanla yapılır, herkesle yapılmaz. Zaman zaman farklı partilerde siyaset yapan arkadaşları görüyoruz. Ama siyaset peşinde koşacağın bir lider var ise yapılır. Bu lider yoksa yapılmaz. Allah’a şükür bizimde başımızda Recep Tayyip Erdoğanımız var” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER