“BAKANLIĞIN ADI DEĞİŞTİ, KADIN YİNE YOK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Aile Bakanlığı’nın adının 15 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmasına tepki gösterdi.

“BAKANLIĞIN ADI DEĞİŞTİ, KADIN YİNE YOK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; 4 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle kurulan Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Aile Bakanlığı’nın adının 15 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmasına tepki gösterdi. Karaca, Bakanlığın adından ‘Kadın’ın çıkarılması yetmezmiş gibi bir de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleştirilmesinin kadınların toplumsal hayata eşit katılımını imkansızlaştırdığını vurguladı.

Bakanlığın adını daha bir ay geçmeden değiştirip Ailenin öne alınmasına dikkat çeken Karaca “Aileyi ötelemedik, öncelik verdik diye halka yalan söyleyecekler yine. Kadınlar yıllardır ‘Kadın Bakanlığı’ kurulmasını isterken, kadını tamamen yok sayıyorlar. Kadını iyice aile içine hapsediyorlar. Biz kadının adının yokluğuna, üstüne üstlük Bakanlıkların birleştirilmesine itiraz ediyoruz. Tabelalardan silebilirsiniz, kadının adı yok diyebilirsiniz. Cevabımız; kadınlar vardır her yerde” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER