BALKANAY; “ADAY SEÇİLMESEM DE PARTİM İÇİN ÇALIŞIRIM”

Basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya gelen ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Arif Balkanay, “Aday olarak seçilmesem de her daim partim için çalışmaya devam ederim. Bu durum, geçmişte de böyle olmuştur” dedi.

BALKANAY; “ADAY SEÇİLMESEM DE PARTİM İÇİN ÇALIŞIRIM”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Arif Balkanay, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme ve yaklaşan yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Mimar Balkanay, “Yerel yönetimlerin siyasi ve ekonomik anlamda özgürlüğü yok. Bu durumda yerel demokrasiden bahsedemeyiz. Bu cenderede yaklaşan yerel seçimler, çok kritik bir öneme sahip. Gelecek açısından bu noktada ev ödevlerimizi yerine getirebilirsek Denizli ve ülkemizde yeni, güzel şeyler olabilir.Yerel yönetimler, muhtarlardan sonra doğrudan demokrasinin olmazsa olmaz alanlarından biridir. Yaşadığımız yeri parti ayrımı yaparak düzenleyemeyiz. Yani Ak Partili de Saadet Partili de Cumhuriyet Halk Partili de yerel yönetimlerden mutlu olmalıdır” ifadelerini kullandı. CHP’nin sırtında tarihi bir sorumluluk olduğunun altını çizen Balkanay, “Tüm demokrasi güçleri, saray rejimine karşı maksimum başarı göstermek zorundalar. Bu noktada lokomotif güç ise CHP olmalıdır. Önce seçimi kazanmalı sonrasında da insanların mutlu olduğu bir şehri hayata geçirmeliyiz. Başarmaktan başka alternatifimiz yok. İki seçenek var: Ya başaracağız, ya başaracağız. Ben genel başkanımızın bazı illerde uygulanacağını söylediği seçim stratejisinin gereğini yaptım ve bu göreve talip oldum” dedi.

“GÜLİZAR HANIM’IN AĞIR BİR YÜKÜ VAR”

Balkanay, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılan anketlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca isminin birinci çıktığı iddiaları hakkında şunları söyledi: “Kamouyo araştırması ve anketlerin devam ettiğini biliyorum. Bu araştırma sonuçlarının doğrudan genel başkanımıza gideceğini ve onun da gereğini yapacağına tüm kalbimle inanıyorum. Gülizar Hanım’ın anketlerde birinci çıktığı iddialarının bilgisi bende yok. Gülizar kardeşimiz bizim genel başkan yardımcımız. Onun üzerine genel başkanımızca yüklenen ağır bir yük ve sorumluluk var. Bundan dolayı Gülizar Hanım’ın mesaisini genel başkan yardımcılığı görevine yoğunlaştırcağından adım gibi eminim.”

“ADAY OLARAK SEÇİLMESEM DE PARTİM İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDERİM”

Balkanay, Büyükşehir Belediyesi için bazı isimlerin ortaya atıldığı sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “İsmi zikredilen kişiler, önemli isimlerdir. Sonuçta partimizi kim temsil ederse etsin Arif Balkanay bu mücadelede yer alacak ve parti adayımızı destekleyecektir. Ben bir dava ve mücadele insanıyım. Aday olarak seçilmesem de her daim partim için çalışmaya devam ederim. Bu durum, geçmişte de böyle olmuştur.”

“BÜYÜKERŞEN HOCAMA SÖZ VERDİM”

Denizli’de ekonomi ve çağdaşlığın ön plana çıktığı yerel bir yönetim modeli oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Balkanay,“Denizli’de 20 yıldır belediyede CHP'li bir özne ve başkan yok. Kentimiz açısından bu bir kayıp. AK Parti için 15 yıllık süreç önemli bir süre. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen’in, 17 yılda Eskişehir'i getirdiği durum hepinizin malumu. Büyükerşen Hoca’nın çalışmaları herkesin takdirini topladı. Eskiden lağım sularının aktığı Porsuk Çayı’nda şimdi gondollar geziyor. Çağdaş kent ve çağdaş kentli yaratma anlamında Eskişehir’i Denizli’yle kıyaslayın. Aradaki farkı görün. Kendisiyle yaptığım bir sohbette benden söz aldı. ‘Pes etmeyeceksin değil mi Arif?’ diye sordu. Ona verdiğim sözün gereği olarak bu göreve talibim. Öyle bir yerel yönetim oluşturmalıyız ki kentte yaşayan her partiye mensup insanlar mutlu olmalı” diye konuştu.

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER