BAŞKAN AKBABA’NIN ÖĞRETMENİ SABRİ YILDIZ, MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NE TALİP OLDU

2019 yılı Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde belediye başkanlığı için isimler belli olmaya başladı. CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’nın dershane öğretmeni Eğitimci Sabri Yıldız, partide düzenlenen basın toplantısıyla Merkezefendi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçime yönelik çalışmalar sürüyor. Partinin tanınan yüzlerinden ve CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’nın da dershane öğretmeni olan Eğitimci Sabri Yıldız, partide düzenlenen basın toplantısıyla Merkezefendi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. CHP Göksel Erdoğan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve H. Teoman Sancar, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Yıldız’ın eşi Gülay Yıldız ve partililer katıldı. Merkezefendi Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Sabri Yıldız, “Arkadaşlarımla birlikte Merkezefendi’yi marka belediye yapmak için 2 yıldır hummalı bir çalışma içindeyiz. İnsanların yüzünün güldüğü, sorunları çözülmüş,  yüksek yaşam standartlarına kavuşmuş bir şehirde yaşamak tüm Merkezefendililerin hakkıdır. Bunu gerçekleştirmek için çıktığımız yolda hiç durmadan çalışacağımıza ve başaracağımıza da kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

“PROJELERİMİZLE TÜM MERKEZEFENDİ’Yİ KUCAKLAYACAĞIZ”
Merkezefendi’nin birleştirici ve bütünleştirici gücü olarak yola çıktıklarının altını çizen Yıldız, “Çalışmalarımızla, projelerimizle, ilkelerimizle tüm Merkezefendi’yi kucaklayacağız. Uyum ve barış içinde çalışacağız. Çözüm odaklı, ekip çalışmasına inanan, sonuç almaya yönelik bir anlayış içinde olacağız. Merkezefendi’yi, kültür ve sanatta merkez yapacağız. Turizmde de hak ettiği yere getireceğiz. Merkezefendi, sokaklarıyla 24 saat cıvıl cıvıl yaşayan bir kent kimliğine bürünecek. Bir esnaf çocuğu olarak Kaleiçi’nin hak ettiği yere gelmesini sağlayacağız. CHP iktidarında trafik sorunlarının çözüldüğü, toplu ulaşımın sağlandığı bir Merkezefendi’de birlikte yaşayacağız. Eğitime sadece fiziki destek vermeyeceğiz. Eğitimde dünya gençleriyle yarışan, dünyaya meydan okuyan Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘üreten bir yapı haline getireceğiz.’ En büyük güç, iyi eğitilmiş insan gücüdür. Gençlerine iş bulmuş, belediye olanaklarını üreten gençlere sunmuş bir belediyeciliği hep birlikte yaratacağız. Kadınlarımızın çalışması için tüm olanaklarımızı seferler edeceğiz. Kadınların iş yaşamına daha fazla katılması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Tüm bu çalışmalarımızda liyakatı esas alacağız. Görevimizi insan odaklı, hiçbir ayrım gözetmeden gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’Nİ MUTLAKA ALACAĞIZ”
2019 yılında Merkezefendi Belediyesi’ni mutlaka alacaklarını vurgulayan Yıldız, “Biz buna hazırız ve yürekten inanıyoruz. Merkezefendi Belediyesi’nde CHP iktidarı olacak. Destekleriyle bizi yüreklendiren eşime, çocuklarıma, akrabalarıma, arkadaşlarıma, tüm partililerime ve olmazsa olmazımız Atatürk’e teşekkür eder, saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.


AKBABA: “HOCAMI KUTLUYORUM”
Yıldız’ın lise öğrencisiyken dershaneden öğretmeni olduğunu söyleyen CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, şunları aktardı: “Merkezefendi Belediyesi’ne altı oklu bayrağımızı dikeceğimize inanıyoruz. Bizi, inancına ve mücadelesine ortak eden sayın hocam Sabri Yıldız’a minnettarım. Kendisini cesaretinden dolayı kutluyorum.”

“BİR ÖĞRETMEN DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR”
Sabri Yıldız’ın 27 yıldır dershanecilik yapan bir eğitimci olduğunu vurgulayan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, şunları ifade etti: “Sabri Hocam, bu işe gönlünü verdi. Yolu açık olsun. Onun yolu bizim yolumuzdur. Bir öğretmen dünyayı değiştirir. Bir öğretmen Merkezefendi’yi hayli hayli değiştirir. Kendisini tebrik ediyorum.”

SERDAR KİRİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER