BAŞKAN AKGÜN, YENİ YÖNETİMİNİ BASINA TANITTI

Genel Merkez tarafından yeniden başkanlık görevine atanan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, yeni yönetimini oluşturdu ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısıyla yeni ekibini tanıttı. Yeni yönetim kurulu listesini açıklayan Başkan Akgün, “Yeni yönetim kurulumuz partimizi geleceğe taşıyacak olan genç isimlerden oluştu” diye konuştu.

BAŞKAN AKGÜN, YENİ YÖNETİMİNİ BASINA TANITTI

2’nci Olağanüstü genel kurulun ardından ‘Daha Yeni Başlıyoruz’ sloganıyla yola çıkan İYİ Parti’de istifasının ardından genel merkez tarafından yeniden başkanlık görevine atanan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, yeni yönetimini belirledi. Başkan Akgün, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıyla yeni ekibini tanıttı. Denizli Teşkilatının yeni yönetim kurulu listesini açıklayan Başkan Akgün, geçtiğimiz aylarda parti olarak 2’nci olağanüstü kongrelerini yaptıklarını belirterek; “Kongreden sonra  ‘Daha Yeni Başlıyoruz’ sloganıyla yola çıktık. Ardından genel merkezimizin tavsiyesiyle tüm il başkanları olarak istifamızı sunduk. Denizli’de il başkanlığı görevi tekrar şahsıma verildi. Bunun sonucunda birbirinden değerli 72 tane arkadaşı Denizli İyi Parti’yi yönetmek üzere üye olarak davet ettik. Davetimize uyan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“PARTİYİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Yeni yönetim kurulunun İYİ Parti’yi geleceğe taşıyacak olan gençlerden oluştuğunu vurgulayan Başkan Akgün, şunları aktardı: “Genç üyelerimizle deneyimlerini paylaşacak olan tecrübeli siyasetçi ağabeylerimize de listede yer verdik. Bu hususta başarılı olup olmadığımızı önümüzdeki yerel seçimlerde göreceğiz. Genel seçimlerde İYİ Parti Denizli Teşkilatı olarak bence başarılı olduk. Bizi başarısız görenler de var. Ancak karşımızda bir siyasi rakip yoktu. Devletin tüm imkanlarını kullanan bir erk vardı. Buna karşın Denizli’den bir tane milletvekili çıkardık. İnşallah bu başarıyı yerel seçimlerde daha yukarılara taşıyacağız. Allah, inşallah bana, bu arkadaşlarımızla beraber partimizi en iyi yerlere taşımayı nasip eder.”

“YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZİN YARISI DEĞİŞTİ”

“Denizli’de 4 bin 800 civarı parti üyemiz var” diyen Başkan Akgün, yönetim kurulu üye sayısının 72 olduğunu söyledi ve şunları aktardı: “Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla bir toplantı yapacağız ve görev dağılımını gerçekleştireceğiz. Üyelerimizin yarısı değişti diyebilirim. İlk yönetim kurulumuz 104 kişiden oluşuyordu. Bu sayıyı 72’ye düşürdük. İlk yönetim kurulumuzdan 35 kişi yeni yönetimde yerini aldı. Listeyi yaparken her düşünceden kişiye kapılarımızı açtık ve pozitif ayrımcılık yapmadık.”

“YEREL SEÇİMLER İÇİN ALT YAPI ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda yapan Başkan Akgün, şunları ifade etti: “Yerel seçimler için takvimimiz belirlenmedi. Fakat alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkezimiz takvimi belirledikten sonra biz de takvimimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Biz yerel seçimlerde tüm belediyelere talibiz. Ancak devlet imkanları önümüzde büyük bir engel. Belediye başkanlıkları için aday belirlerken birinci şartımız ve kıstasımız liyakat olacak.

20 yıla yakın bir süredir liyakat unutuldu. Esas baz alacağımız nokta bu olacak. Liyakatlı, temiz ve iyi adaylar seçeceğiz. Siyasette insanlara pranga vurmak doğru olmaz. Yönetim kurulu üyelerimizden de belediye başkanlıkları için adaylar çıkabilir.”

SERDAR KİRİŞ – DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER