Başkan Akgün yeniden aday

İYİ Parti’de kongreler süreci başlıyor. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, yeniden aday olduğunu duyurdu.

Başkan Akgün yeniden aday

İYİ Parti Denizli Teşkilatı’nda kongreler süreci başlıyor. İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde kongre sürecine ilişkin basın toplantısı düzenledi. 19 ilçede üye kaydı çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Akgün; “Göreve geldiğimiz günden itibaren, ‘Gidemediğin yer senin değildir’ dedik. Kısa süre içerisinde birçok ilçemizde partililerimizle buluştuk. Hem partide misafirlerimizi ağırladık hem de Buldan’da, Çivril’de, Tavas’ta, Honaz’da, Serinhisar gibi ilçelerimizde partililerimizi dinledik. Dinlemeye de devam ediyoruz. Denizlimizin iki merkez ilçemizin mahallelerini de tek tek ziyaret etik. Onların da sorunlarını dinledik, meclis üyelerimizin vasıtasıyla şikâyetlerini belediyelerimize dile getirdik. Bunlarla ilgili çözüm önerilerini de sunduk. Genel Merkezimizin başlatmış olduğu üye kampanyası devam ediyor. Biz de her ilçemizde, mahallemizde üye kaydı olarak çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

MERKEZEFENDİ VE PAMUKKALE’DE DELEGE SEÇİMİ YAPILACAK

Denizli’de 19 ilçe ve il kongresini Şubat ayında başlayarak Mayıs ayına kadar tamamlayacaklarını belirten Akgün, il başkanlığına aday olduğunu da açıklayarak, “Genel İdare Kurulumuzca ilçe kongrelerimizin Şubat ayı içerisinde yapılması hususunda karar alınmıştır. 19 İlçemizde ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Sadece bugün itibariyle Merkezefendi ve Pamukkale ilçemizde üye sayımız 400’ün üzerindedir. Bu 2 ilçemiz tüzüğümüz gereği delege seçimine gidecektir. Diğer 17 ilçemizde 400 üyeyi geçmediğinden dolayı, tüm üyeler partimizin otomatik delegesidir. Delegelerimizi toy havasında mahalle mahalle sandık konularak seçilerek, üyelerin seçtiği delegelerde ilçe başkanlarını seçeceklerdir” dedi.

BAŞKAN AKGÜN YENİDEN ADAY

İl kongresinin Mayıs ayı sonunda ya da Haziran ayı başında yapılması planlandığını söyleyen Başkan Akgün; “Tüzüğümüzün il başkanlığına verdiği görev çerçevesinde il başkanlığı en şeffaf ve tarafsız yapılması şekilde üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirecektir. İl Kongresini ise Mayıs ayı gibi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. İl Başkanlığına da adayım. İYİ Parti olarak kongre sürecimizden güçlenerek çıkacağız ”şeklinde ifade etti.

“HİÇBİR İYİ PARTİLİYLE KÜSKÜNLÜĞÜM KIRGINLIĞIM YOK”

Bir önceki İYİ Parti yönetiminin görevden alınması sonrasında atama süreci ve yapılan eleştirilerle ilgili sorulara da yanıt veren Akgün, “Biz çoban ateşini yakan Denizli olarak şimdiye kadar atamalardan dolayı en ağır şekilde eleştiriler aldı. Bu eleştirileri yapan kardeşlerim gereksiz eleştiride bulunduğunu umarım bugün farkına varmıştır. Aday olmak herkesin de hakkıdır. ‘Küçük olsun benim olsun’ diyen, kendi amaçları doğrultusunda hareket etmeye çalışan kişilerinde İYİ Parti’de bir yer tutamayacağını da söylemek istiyorum. Hiçbir İYİ partiliyle küskünlüğüm kırgınlığım yok. Bir arkadaşı da kırmış, üzmüşsek şahsım adına da özür diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER