Başkan Başer adaylık kararını açıkladı

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, 20 Eylül Pazar Günü yapılacak olan 3’üncü olağan ilçe kongresi öncesinde açıklama yaparak, kongrede aday olmadığını bildirdi.

Başkan Başer adaylık kararını açıkladı

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, 20 Eylül Pazar Günü yapılacak olan 3’üncü olağan ilçe kongresi öncesinde açıklama yaptı. Açıklamasında Başkan Başer, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dünya mazlumlarının gür sesi, ülkemizin umudu ve gelecek vizyonu olan Adalet ve Kalkınma Partimizde 2011 yılından bu yana aktif siyaset yapmaktan onur duyuyorum. 9 yıllık aktif siyaset dönemimde partimde 2011-2013 yılları arasında il gençlik kollarında canla başla çalışarak görev aldım. Teşkilatımızda çalışmaktan her zaman gurur duyduğum görevime 2013-2018 yılları arasında Merkezefendi ilçe yönetiminde yer alarak devam ettim. 27 Ocak 2018 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri başta olmak üzere Denizli’de Parti büyüklerimizin, AK Parti teşkilatımızın bana olan güveni ve desteği ile aziz milletimize hizmet edebilmek için en içten samimiyetimle AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığı görevime başladım. Görevimde Cumhurbaşkanımızın disiplinli çalışma anlayışını, istişare kültürü ve yeniliklere açık yöneticiliğini kendime ilke edindim. ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ ana düsturuyla hareket eden AK Partimizin içinde yer alabilmek, bu kutlu yolculukta milletimiz ile birlikte yürüme şansı elde edebilmek, benim genç yaşımda ve siyasi hayatımda edindiğim çok önemli ve çok kıymetli tecrübedir. Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda tecrübelerini ve desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemeyen son Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile Grup Başkanvekilimiz Sayın Cahit Özkan’a, görevim sürecinde uyumla çalıştığımız samimiyetlerini ve desteklerini her daim bize hissettiren İl Başkanım Sayın Necip Filiz ile  Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Osman Zolan’a, Milletvekillerimiz Sayın Şahin Tin, Sayın Nilgün Ök, Sayın Ahmet Yıldız’a ve en başından bu zamana yanımda olan vefakar, cefakar yönetim kurulu üyelerime, meclis üyelerimize, kadın kolları teşkilatımıza, gençlik kolları teşkilatımıza, mahalle başkanlarıma ile teşkilatımızın her bir ferdine sonsuz teşekkür ederim” dedi. 

“KENDİ İSTEĞİMLE YENİDEN ADAY OLMAYACAĞIM”

Başkan Başer, “Partimizin ülkemize ve milletimize hizmet, bölgede öncülük ve dünyada mazlumların sesi olma misyonuyla 2023 hedefleri doğrultusunda kendisini yeniden yapılandırmanın merkezi olacak 7’nci Olağan Büyük Kongremiz öncesinde gerçekleşecek Merkezefendi 3. Olağan İlçe Kongremizde kendi isteğimle yeniden aday olmayacağım. Kongremize kadar ilçe başkanı olarak yönetim kurulumuz ile görevimizin başında olacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyorum. Kongre süreci başladığından bu yana görevime devam etme noktasında teveccühlerini benden esirgemeyen genel merkezimiz başta olmak üzere, sayın bakanımıza, sayın il başkanımıza, sayın milletvekillerimize, sayın büyükşehir belediye başkanımıza, ilçe teşkilatıma tüm içtenliğim ile bir kez daha teşekkürü borç bilirim” diye konuştu.

Hizmet makamı olan yetki ve görevlerin aynı zamanda bir nöbet olduğu bilinciyle bu göreve aday olacak ve genel merkezimiz tarafından kabul görecek arkadaşımızı Merkezefendi ilçe teşkilatım ile birlikte kongremizde destekleyeceğiz. Milletimize hizmet için inandığımız yolda yürümeye Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devam edeceğiz. AK Parti Merkezefendi 3. Olağan ilçe kongremizin Partimize, Merkezefendimize ve Denizlimize hayırlı uğurlu olmasını diler, Saygılarımı Sunarım. “ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211