Başkan Devecioğlu; “Honaz’da yeşil alanlar ve parklar yapmaya devam edeceğiz”

Honaz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu, “Kentleşme sürecinde yeşili ve doğayı korumayı, parklar yapmayı olmazsa olmazlarımız arasına koyduk. Bu nedenle yeni dönemde ilçemizin dört bir yanında yeşil alanlar ve parklar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Devecioğlu; “Honaz’da yeşil alanlar ve parklar yapmaya devam edeceğiz”

Honaz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu, görev süresi boyunca yeşil alanlara, parklara özel önem verdiğini belirterek, yeni dönem için hazırladığı projeler arasında yine çok sayıda yeşil alan ve park bulunduğunu söyledi.

Honaz’ın her mahallesinin kent kimliğine kavuşturulacağını belirten Devecioğlu, “Biz ‘kentleşme’ derken; yeşil ve doğa ile iç içe, insanları mutlu eden, huzur kaynağı ayrıntılara büyük önem veriyoruz. İmar planlarında, yeşil alanlara, parklara öncelikli olarak yer ayırıyoruz. Şehirleşirken yapılan hataları görüyor, Honazımız için daha titiz davranıyoruz. Kentleşme sürecinde yeşili ve doğayı korumayı, parklar yapmayı olmazsa olmazlarımız arasına koyduk. Bu nedenle yeni dönemde ilçemizin dört bir yanında yeşil alanlar ve parklar yapmaya devam edeceğiz. İlçemizin tüm mahallelerine yeni parklar yapılacak. Çocuk parklarının içerisinde çocuklarımız için oyun alanları yer alırken, ailelerimiz için de spor ve dinlenme alanları olacak. İnsanımız buralarda nefes alma imkanı bulacak. Çocuklarımıza değer veriyoruz. Bu parklarda, yavrularımız tehlikelerden uzak bir şekilde oyun oynayabilecek. Bu mekanlar, halkımızın buluşma ve kaynaşma ortamları olacak. Böylelikle mahalle kültürünün korunmasını, insanlar arasındaki diyaloğun devam etmesini amaçlıyoruz. Aynı zamanda parklara yerleştireceğimi egzersiz aletleriyle 7’den 70’e herkese spor yapma olanağı sunacağız. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir toplum arzu ediyoruz. Honaz, herkesin yaşamaktan keyif alacağı, örnek bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211