Başkan Filiz; “Uzun bir süreç ve yapılacak çok iş var”

Partisinin genel merkezinde düzenlenen 131’inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Önümüzde uzun bir süreç ve yapılacak çok iş var. Önümüzdeki aylarda ilçelerimizden başlamak üzere yeni kongre süreçlerimiz olacak” dedi.

Başkan Filiz; “Uzun bir süreç ve yapılacak çok iş var”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrif ettiği, 131’inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. AK Parti Genel Merkez'de yapılan toplantı dönüşünde yazılı bir açıklama yapan Başkan Filiz; ifadelere yer verdi: “Toplantımızda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem ülke gündemi, hem de dış gündemle ilgili bize bazı bilgileri aktardı. Doğu Akdeniz ve ülkemizin güvenlik konuları başta olmak üzere ekonomik gelişmeler, Suriye meselesi ve büyük kongre süreçleriyle ilgili önemli mesajlar verdi. Daha sonra da müzakereler kısmında illerimizde olan sorunlarla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın da olduğu toplantıda sorunlarımızı iletme imkanı da bulduk. Biz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanımızla beraber toplantıya katıldık, verimli bir toplantı oldu. Önümüzde uzun bir süreç ve yapılacak çok iş var. Önümüzdeki aylarda ilçelerimizden başlamak üzere yeni kongre süreçlerimiz olacak. AK Parti ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek, hem de daha da sıklaştıracağız. ”

“DAVA ADAMI KİBİRLİ VE KAPRİSLİ OLMAZ”

Kongre sürecinde partiye hizmet edenlerin, safın dışında bırakmayacağını belirten Başkan Filiz, “Ahde vefayı asla ihmal etmeyeceğiz. Buna ilave olarak yeni isimlerle, yeni değerlerle, yeni hizmet erleriyle kadrolarımızı tahkim edeceğiz. Her şehrimizde oranın en itibarlı, en gayretli, en birikimli, en azimli, en dinamik isimlerini partimizin yönetim kademelerine kazandıracağız. Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları olarak Denizlimiz’de ne kadar güçlü olursak, seçim dönemlerinde o kadar başarılı oluruz. AK Parti’mizin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme ve geliştirme kabiliyetine sahip olması olduğunu hepimiz biliyoruz. Teşkilatımızdaki her bir kardeşimin en büyük meselesi kutlu davaya hizmet etmek, şahsiyetimizle, duruşumuzla milletimizin gönlünü kazanmak olacaktır. Dava adamı kibirli ve kaprisli olmaz. Her zamanki gibi alçakgönüllü olacağız. Vatandaşımız bizden atalet değil, hizmet bekliyor, onlara hizmetkar olmaya devam edeceğiz” dedi.

“İŞTE BU GERÇEK BİR HALK DİRENİŞİDİR”

Açıklamasında gündemdeki konulara da değinen Başkan Filiz, “Diyarbakır'da anne Hacire Akar, HDP'lilerce dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos'ta HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı. Oğlunu teröre kurban vermemek için başlattığı oturma eylemi sonuç veren anne Akar, kararlı mücadelesiyle 24 Ağustos'ta oğluna kavuşmuş, çocukları dağa kaçırılan diğer annelere de örnek olmuştu. İşte bu gerçek bir halk direnişidir. Memleketimin çile çekmiş cefakar analarının başkaldırısıdır. İnsanları tehdit ve baskıyla korkutarak, küçük yaştaki çocukları dağa kaçıran terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP, birçok aileye büyük acılar yaşattı. Maalesef çocuklarımız art niyetli insanlar, iş ve aş ile kandırarak, ellerine silah vererek, dağa yönlendiriliyor ve onları PKK’nın kucağına itiyorlar. Siyasi partilerin, bölgede özellikle HDP'nin bu çocuklarımızı iyi bir şekilde yetişip topluma faydalı bir birey olmaları için mücadele etmesi gerekirken, hücre evlerinde bu çocukların akıllarıyla oynayıp yönlendirmesi, kabul edilebilir bir davranış değil. Çocuklarımızın yeri dağlar değil, annelerinin yanı, okullarıdır” diye konuştu.

“ŞİDDETE KARŞI SIFIR TOLERANS”

Son günlerde art arda yaşanan kadın cinayetleri hakkında da görüş bildiren Başkan Filiz; “Kocasından boşanmak veya onların sistematik şiddetine karşı çıkan, mahkemeye başvuran, çocuklarını korumaya çalışan yüzlerce kadın erkek şiddetinin tehdidi altında. Bu kavgalar, vahşi cinayetler çocukların gözleri önünde veya sokakta herkesin gözü önünde oluyor. Bir annenin, evladının gözleri önünde öldürüldüğü vahşi bir cinayet. Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması en büyük zulümdür. İslam ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Dinimizde kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır ve emanettir. Aynı acıların tekrar yaşanmaması için şiddete karşı sıfır tolerans anlayışıyla cezalar ağırlaştırılmalı, mahkeme günü giydikleri takım elbiselerinin hatırına verilen ‘İyi hal indirimleri’ kadın cinayeti davalarında ‘Bana hakaret etti, o yüzden öldürdüm’ diyen erkeklerin aldığı ‘tahrik indirimleri’ olmamalıdır” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER