Başkan Filiz’den 7’nci olağan il kongresi öncesinde açıklama

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, 7’nci olağan il kongresi öncesi yaptığı açıklamada, kongrede aday olmayacağını ve bayrağı bir başka dava arkadaşına devredeceğini söyledi.

Başkan Filiz’den 7’nci olağan il kongresi öncesinde açıklama

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, 7’nci olağan il kongresi öncesinde yazılı açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin çok onurlu bir yürüyüşün öncüsü olduğunu belirten Başkan Filiz; “Partimizin çatısı altında birçok görevler aldım. Cumhurbaşkanlığı , 2015 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini, 31 Mart Yerel seçimlerini yönetim kurulu ve AK Parti Teşkilatlarımızla birlik ve beraberlik içinde yönettik. Sonrasında hain bir darbe girişimini yaşadık. Günlerce 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda nöbetteydik. 16 Nisan referandumunda il başkanı olarak görevimizi yaptık. 7 düvelin karşısında diriliş ruhumuzu yeniden ayağa kaldıran bir anlayışın parçası olmaktan her zaman onur duydum. İl Başkanlığı’nda tüm görevlerimi ifa ederken uzlaşmacı bir yaklaşımla şehrimizin ve ülkemizin sorunlarını ele aldım. Dünyada tek geçerli dilin nezaket olduğunu hiçbir zaman kenara itmedim. AK Partimizde bu davaya gönül veren hiç kimse kişisel ikbal peşine düşmez, düşmemelidir. Ben de düşmedim. Alnım ak, gönlüm rahattır. Görev yaptığım süre de adalet ve doğruluktan taviz vermeden, dedikodu ve iftiradan uzak şerefimle sürdürdüğüm İl Başkanlığı görevime; önümüzdeki günlerde yapılacak olan 7’nci olağan kongrede aday olmayacağımı, her zaman gururla taşıdığım AK Parti sancağını ömrüm yettiği sürece de taşıyacağımı, ülkemin, davamın ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in yolunda yürümekten onur duyacağımı vurgulamak istiyorum. Geçmişten geleceğe, milletin değerleriyle, merhamet, adalet ve medeniyet misyonu ile erdemliler hareketini başlatan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile millete hizmet yolunda AK Parti'de İl Başkanlığı yapmanın onurunu yaşatan Allah'a hamdolsun” dedi.

“Hoş bir seda bırakabildiysek ne mutlu”

Görevi 14 Ekim 2015’ten bu yana sürdürdüğünü belirten Başkan Filiz, şunları aktardı: “Şerefle yürüttüğüm il başkanlığını Genel Başkanımızın emaneti ve milletin umutlarının bağlandığı kurumsal emanet olarak kabul ettim. Emanete sahip çıkma bilinç ve duyarlılığıyla emanetin hükmünün farkında olarak yürüttüm. Olması gerekeni en üst seviyede başarmak için bütün gayreti gösterdim. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) buyurduğu üzere adil ve ahlaklı olmayı hep ön planda tuttum. Tıpkı hayatımızın bize emanet olduğu gibi; bu vazifeler ve makamlar da bizlere emanettir. Makamların sadece hizmet için birer vesile olduğunu bilen ve bu inanış ile bugüne dek partimizde görev yapmış bir kardeşiniz olarak ‘Makamlar geçicidir, baki olan davadır’ şiarıyla, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda, Genel Merkezimize, AK Partimize hizmet etmeye devam edeceğim. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi AK Parti çatısı altında ülkeye ve millete hizmet etmek için hiçbir unvana, hiçbir özel görevlendirmeye ihtiyaç yoktur. Bundan sonra üye olmanın onur olduğu partimizin hizmetkârı olarak yine teşkilatımdayım. Hoş bir seda bırakabildiysek ne mutlu diyorum. Varsa haklarım can-u gönülden helal ediyor, sizlerden de helal etmenizi istirhâm ediyorum. Yolunuz, yolumuz hep açık olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER