Başkan Güngör, gündemi değerlendirdi

Genel Merkez’de yapılan 151'inci İl Başkanları toplantısının ardından gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, “Dövizin köpüğünün alınması nasıl gerçekleşti ise önümüzdeki süreçte de enflasyonun da köpüğü giderilecektir. Güven ve istikrar ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Güngör, gündemi değerlendirdi

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, partisinin Ankara'daki AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan 151'inci İl Başkanları toplantısına katıldı.

Toplantının ardından gündeme ilişkin değerlendirme yapan Başkan Güngör; asgari ücret, memur maaşları ve emekli maaşlarında yapılan zamlarla vatandaşların enflasyona ezdirilmediğini ifade etti.

Başkan Güngör, şunları söyledi: “Pazartesi günü 2022 yılının ilk Daraltılmış İl Başkanları ve Ege Bölgesi toplantımızı gerçekleştirmiştik. Salı günü ise Genişletilmiş İl Başkanları toplantımızı Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları Başkanlarımızla birlikte Cumhurbaşkanımızın başkanlık yaptığı toplantıya katıldık. Türkiye Ekonomi Modelimizdeki Yatırım, Üretim, İstihdam ve İhracat parametrelerini desteklemeye devam edeceğiz. Hükümetimiz kararlı duruşundan asla vazgeçmeyecektir. Asgari ücrete yapılan yüzde 50 oranındaki zamla başlayan süreç, emekli ve memur maaşlarındaki iyileştirmeyle devam etti. Vatandaşlarımızın alım gücünü enflasyon karşısında bir miktar daha yükseltmiş olduk. Dövizin köpüğünün alınması nasıl gerçekleşti ise önümüzdeki süreçte de enflasyonun da köpüğü giderilecektir. Güven ve istikrar ile yolumuza devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER