Başkan Güngör: "Milletimize güveniyoruz"

DRT ekranlarında yayınlanan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, muhalefet de bu İspanya’da imzalanan mutabakat metni konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olması gerektiğinden söz etti. Başkan Göngör; “Güneyimizde Suriye’de, Kuzey Irak’ta, Yunanistan’da oluşturulmaya çalışılan ne demek istediğini de bütün Türk milletinin de gördüğünü inanıyoruz. Bu noktada biz de milletimize güveniyoruz” dedi.

Başkan Güngör: "Milletimize güveniyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’nın başkenti Madrid’de Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le gerçekleştirilen dörtlü görüşmenin ardından Ortak Bildiri imzalandı. Mutabakat metninde İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'nin 'terörle mücadelesinde tam iş birliği yapacağı' vurgusu yer aldı. DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, imzalanan mutabakata ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Sayın Cumhurbaşkanımız, bir konu hakkında açıklama yaptıktan sonra ve o konu kendini bağladıktan sonra, onun takibini de hem devlet olarak hem de lider olarak kendisinin bunu ifade etmesi, verilen eleştirilere ağır cevap. Bu mutabakata uyulmazsa biz zaten bunu parlamentodan geçirmeyiz. Bununu parlamentodan geçirilmemesi demek, bunların NATO’ya üye olamaması demektir. Cumhurbaşkanımız, buna örnek olarak da Makedonya’nın 20 yıl boyunca NATO’ya girememesinin ana sebeplerinin bu olduğunu söyleyerek; ‘Eğer bu mutabakata uyulmazsa biz de gereğini yaparız. Üyelik noktasındaki desteğimizi sağlamayız, geri çekeriz’ şeklinde de ifadeleri var. Bu ifadeler de Türkiye Cumhuriyeti’nin ciddi bir devlet olduğunu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da kendi milli menfaatlerini her zaman ön planda tuttuğu ve milletin geleceği ile ilgili adımlarda her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini sağlayacak adımları bundan sonra da atacağının göstergesidir diye düşünüyoruz. Bu noktada muhalefet de Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olması gerekir. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız burada mutabakat metninde talep ettiği konuların içerisinde ‘Türkiye Cumhuriyeti devletini küçük düşürecek, yaralayacak veya bu madde şu sıkıntıya sokacak’ dedikleri bir madde bulamadıkları için de farklı bir alanda yürümeye çalışıyorlar. Çünkü bu mutabakat metninde yer alan maddelerin hepsi, Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan Türk milletinin hassas olduğu noktalardır. Bu hassas olduğu noktalarda Sayın Cumhurbaşkanımız, uluslararası platformda dile getirerek; bunların neticesinde inşallah hep birlikte alma gayreti içerisinde” diye konuştu.

“BUNLARI MİLLETİMİZE ANLATACAĞIZ”

Bugüne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında yer aldıklarını belirten Başkan Güngör, şunları kaydetti: “İnşallah bundan sonraki süreçte de onun yanında yürümeye devam edeceğiz. Biz inanıyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti devletinin muassır medeniyetler seviyesinden daha da yukarı çıkma hedefi doğrultusunda; terör örgüleriyle ve bunun yanında terör örgütlerini dışarıdan destekleyen unsurlarla da güneyimizde Suriye’de, Kuzey Irak’ta, Yunanistan’da oluşturulmaya çalışılanın ne demek istediğini de bütün Türk milletinin de gördüğünü inanıyoruz. Bu noktada biz de milletimize güveniyoruz. Bu süreç içerisinde milletimiz de değerlendirmesini yapacak. Biz bunları anlatacağız. Bunun gerçeklerinin ne olduğunu anlatacağız. Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan vatandaşlarımızın bunun değerlendirmesini yapacak. Bunun sonucunda da sandık geldiğinde cevabını verecektir” dedi.

“BİZİM YARIŞMAYA HAZIR BİR LİDERİMİZ VAR”

Erken seçim söylemlerine ilişkin de konuşan Başkan Güngör, şunları kaydetti: “Denizli’de 2023 Haziran seçimlerinde 800-850 bin civarında bir seçmen kitlesi var. AK Parti olarak biz bu 800-850 bin seçmen kitlesinin hepsine kucaklayıp, onlarla hemhal olup, onların oylarına talip olduğumuzu ifade ediyoruz. Zaten çalışmalarımız da bu yönde yürüyor. Bizim yarışmaya hazır bir liderimiz var. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi, Cumhur İttifakı olarak da Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı noktasında herhangi bir tereddüdümüz ve herhangi bir başka adayımız yok. Bunun yanında bizim karşımızdakilerin, buna bir cevabı da yok. Biz hep kendimize bakıyoruz. Ben AK Parti İl Başkanı olarak, benim adayım belli. Cumhur İttifakı’nın adayı belli ve net. Net olan bir şeyin karşısında net olmayan sizsiniz, bunun cevabını da sizin vermesi lazım. Biz bunun cevabını bekliyoruz. Biz, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER