Başkan Güngör: “Ülkemize saldırılar vardı”

Ekonomide yaşanan gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘Ekonomiye Destek Paketi’ni değerlendiren AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör; “Son birkaç aydan beri özellikle muhalefetin iktidarımıza, Cumhur İttifakımıza yönelik saldırıların en başında ekonomi ile ilgili oluşan köpürtme bir durum vardı. Döviz üzerinden ülkemize saldırılar vardı. Hiçbir hükümet böyle bir dalgalanmanın olmasını asla istemez” dedi.

Başkan Güngör: “Ülkemize saldırılar vardı”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, DRT ekranlarında yayınlanan ‘Haberin Merkezi’ programında Tolga Alp Düzgören’e konuk oldu. Başkan Güngör, son aylarda ekonomide yaşanan gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘Ekonomiye Destek Paketi’ni değerlendirdi. Başkan Güngör; “2020 yılında pandemi sürecinde meydana gelen, tedarik zincirinin kopmasından kaynaklı, bütün dünyayı ilgilendiren ve ekonomi alanında da bütün dünyadaki ülkeleri sırasıyla birbirine etkileşimle zarar gösteren bir durumu yaşıyoruz. Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde de Almanya’da da Avrupa’nın genelinde de İngiltere’de de ekonomik anlamda daha önce yaşamadıkları bir durumu onlar da yaşar hale geldi. Türkiye inanın bu soruna rağmen bugün çok güçlü bir şekilde ayakta kalabilmiştir. Eğer böyle bir şey yaşamamış olsak, Türkiye bugün daha farklı bir noktaya gelirdi. Bunu bir kere söylemek lazım. Buna ben inanıyorum. Birinci sebebi, salgından dolayı hem ekonomik, az önce belirttiğim gibi tedarik zincirinin arz talep dengesinin bozulması diğer taraftan da ekonomik anlamda da son birkaç aydan beri özellikle muhalefetin iktidarımıza, AK Parti hükümetine, Cumhur İttifakımıza yönelik saldırıların en başında ekonomi ile ilgili oluşan köpürtme bir durum vardı. Döviz üzerinden ülkemize saldırılar vardı, buna biz şunu söylüyoruz. Hiçbir hükümet böyle bir dalgalanmanın olmasını asla istemez. Çünkü biz hükümetiz, böyle bir eleştiri almak için de bunu yapmazsınız. Ama bunu yapanların biz, kimler olduğunu da milletimiz zaten o geçen süre zarfında herkes onların kimler olduğunu gayet net gördü” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÜVEN VE İSTİKRARIN SİGORTASI OLDUĞUNU GÖRDÜK"

Başkan Güngör, şunları aktardı: “Bizim bu noktada duruşumuz şu; önce ‘Türkiye’, ‘önce milletimiz’, ‘önce vatanımız’, ‘önce bayrağımız’ diyen bir partiyiz. Biz hiçbir zaman önce her şeyin önüne kendimizi koymadık. Bundan sonra da koymayacağız. Ekonomi anlamında da sayın cumhurbaşkanımızın pazartesi günü akşam yapmış olduğu açıklamalarda biz neyi gördük? Sayın cumhurbaşkanımızın bu memlekete güven ve istikrarın sigortası olduğunu gördük. Yani ekonomide en önemli parametre nedir? Birincisi güven ikincisi de istikrardır. Bu iki parametre hala daha bizim cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra cumhurbaşkanımıza güven tam olduğu ve istikrarın da hızlı bir şekilde yakalandığını bir kez daha bütün millet şahit oldu. Bunu nasıl gördük? Kurların, konuşmasından sonra hızlı bir şekilde aşağı yönlü bir inmesini ve bütün milletimize baktığımızda geçen hafta veya hafta sonu insanların psikolojik durumuyla şuandaki durumu arasında, biz de vatandaşla iç içeyiz, biz de bunları gayet net görebiliyoruz. Benim burada en çok üzüldüğüm, maalesef içimizde bazıları bu kurun yükselmesinden o kadar hoşnut oluyorlar ki yani ‘bu memleketin ekonomisi kötü olsun, sayın cumhurbaşkanımız, hükümet bir an evvel gitsin’ diye yanlış düşüncedeki kişilerin olması da bizleri bu noktada çok üzmüştür.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER