Başkan Gürlesin, Sosyal Market ile gönüllere dokundu

2016 yılında kurulan Sosyal Market Derneği’nin üyeleriyle bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak yoksulların, yetimlerin ve kimsesizlerin kimi olduk. İhtiyaç sahibi ailelere kol kanat germeyi kendimize şiar edindik” dedi.

Başkan Gürlesin, Sosyal Market ile gönüllere dokundu

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2016 yılında kurulan Sosyal Market Derneği’nin üyeleriyle bir araya geldi. Sosyal Market aracılığıyla bugüne kadar yaklaşık 5 bin vatandaşa ulaştıklarını belirten Başkan Gürlesin ve yaklaşık bin 500 haneye de destek olduklarını bildirdi. “Amacımız, vatandaşlarımızın derdine bir nebze de olsa derman olabilmekti, derdiyle dertlenebilmekti” diyen Başkan Gürlesin, Akdeniz Belediyeler Birliği’nin bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel proje yarışmasında, Pamukkale Belediyesi Sosyal Market’in 24 belediyenin 83 projesi arasında Sosyo Kültürel Belediyecilik kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldüğünü de ifade etti. Başkan Gürlesin, “Sosyal Market’te para geçmiyor. Her ay düzenli olarak yüklenen 1000 puanla vatandaşlarımız neye ihtiyacı varsa onu alabiliyor. Bugüne kadar sosyal belediyecilikte birçok belediyede bulunmayan bir proje olan Sosyal Market ile ilçe halkımızın gönüllerine dokunduk. Sosyal Market ile emeğimizin karşılık bulduğunu, marketimizden elleri dolu, yüzleri gülen vatandaşlarımızı gördükçe anladık. Gülen yüzlerle birlikte bizde mutlu olduk. Yaptığımızın işin doğruluğunu gördük” dedi.

“GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUK”

“Pamukkale Sosyal Market Derneği’ni kurarak çıktığımız bu yolda, bizler elimizi güzel bir amaç için taşın altına koyduk” diyen Başkan Gürlesin, “Bu noktada da hayırsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahibi ailelerimiz arasında gönül köprüsü kurduk. Ayrıca sadece gelen bağışlarla değil belediyemiz tarafından da oluşturulan bir bütçe ile sosyal marketimize yine gıda bankacılığı kapsamında destek olduk. Paranın geçmediği bu markette yer alan ürünleri hayırseverlerimiz dernek aracılığıyla bağışta bulundular. Ben emeği geçen belediye başkan yardımcılarımıza, meclis üyelerimize, gıda bankacılığı sistemi ile çalışan bu uygulamamıza destek veren hayırseverlerimize buradan çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Gürlesin, Sosyal Market Derneği yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, hediye takdim etti.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211