Başkan İnamlık; “Tavasımızı yayla seracılığında marka haline getireceğiz”

Başkanlık görevini devralmasının ardından ilk icraat olarak bölgede seracılık faaliyetleri gösteren vatandaşların fidan dikimine katılan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Seracılarımıza desteklerimiz artarak devam edecektir. Yayla seracılığında Tavasımızı marka haline getireceğiz” diye konuştu.

Başkan İnamlık; “Tavasımızı yayla seracılığında marka haline getireceğiz”

Seçim çalışmaları boyunca ilçenin geleceğinin tarım olduğunu açıklayan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, ilk icraat olarak, bölgede seracılık faaliyetleri gösteren vatandaşların fidan dikimine katıldı.

Konuya ilişkin konuşan Başkan İnamlık, “’Üretim, Üretim, Üretim’ sloganıyla çıktığımız hizmet yolunda ilk icraatımız söz verdiğimiz seracılarımıza oldu. Tavasımız 530 bin dekar tarım arazisine sahiptir. İlçemizin geleceği; tarımdır. Üreticilerimizin ihtiyaç ve taleplerini yakından takip ediyoruz. Bu bağlamda istihdam ettiğimiz ziraat mühendisimiz ile üreticilerimize fidan dikiminden ürün hasadına kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceğiz. Tavasımızı kısa sürede ‘Yayla Seracılık Merkezi’ yapacağız. İhracatta kendisinden söz ettirecek olan üretimimiz ile hem üreticimiz hem de bölge halkımız kazanacak. Bu ürün yılında hedefimiz Tavas olarak 2 bin ton domates üretmek. Seracılarımıza desteklerimiz artarak devam edecektir. Yayla seracılığında Tavasımızı marka haline getireceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER