Başkan Karateke, 2023 hedeflerini anlattı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen hem il hem de genel kongreyi değerlendirmek amacıyla basın toplantısı düzenleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Denizli İl Başkanı İsmail Karateke; “Hedefimiz en az 1 milletvekilini, en az 3 belediyede hilal gül bayrağını dalgalandırmak ve en az 30 meclis üyesini Denizli’ye kazanmaktır. Denizli’mizde Alperen yürekli bir vekil, zulme karşı alp mazluma karşı eren olacak bir ses olması için tüm mücadelemizi vereceğiz ”dedi.

BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen hem il hem de genel kongreyi değerlendirmek için Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya BBP Denizli İl Başkan Yardımcısı İsmail Gemi, Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Urcu ve Alperen Ocakları Denizli İl Başkanı Furkan Gezer katıldı. Açıklamayı okuyan BBP Denizli İl Başkanı İsmail Karateke; “ Bildiğiniz üzere 18 Ekim tarihinde partimiz olağan genel kurulunu tamamlamıştır. Bu kongrede Genel Başkanımız Mustafa Destici delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçilmiştir. Bizler Denizli olarak gerek kongre öncesi gerek kongre sonrası, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşlığını yapmış, hareketimizi olabildiğince ileri götürmek için gecesini gündüzüne kattığına inandığımız Genel Başkanımız Mustafa Destici beyefendiye desteklerimizi her zaman gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Kongremiz birlik ve kardeşlik ruhuna uygun bir şeklide geçmiş, geleceğe umutla bakılacak birlik mesajları verilmiştir. Bizler Alperen ruhumuzla hepimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun Nizamı Âlem davasını yaşatmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Gidilmedik köy, çalınmadık kapı bırakmayacağız”

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen olağan il kongresinde Denizli’de kıvılcım yaktıklarını belirten Başkan Karateke; “ Genç, dinamik ve çalışkan bir yönetim kurulu ile yolumuza koyulduk. Yoğun bir şekilde üye çalışmasına devam etmekteyiz. Şimdiden mevcut üye sayımızı iki katladık. 2023 yılında yapılması planlanan seçimlere tüm teşkilatlarımızla birlikte sıkı bir şekilde çalışmaktayız. Denizli de hedefimiz en az yüz bin oydur. Gidilmedik köy, çalınmadık kapı bırakmamak için başta il başkanlığımız koordinesinde olmak üzere tüm ilçe teşkilatlarımızdan mahalle temsilciliklerine kadar hassas çalışmalarımız devam edecektir. Hedefimiz en az 1 Milletvekilini Denizli’mize kazandırmak, en az 3 belediyede hilal gül bayrağını dalgalandırmak, en az 30 meclis üyesi kazanmaktır. Denizli’mizde Alperen yürekli bir vekil, zulme karşı alp mazluma karşı eren olacak bir ses olması için tüm mücadelemizi vereceğiz. Tüm engellere rağmen Biz korkmayacağız, çalışacağız ve başaracağız. Önümüzdeki seçimlere Büyük Birlik Partisi olarak, Türk-İslam coğrafyasının umudu olarak damga vuracağız ”diye konuştu.

Pandemiye de değinen Başkan Karateke; “Pandemi deyince maalesef ölenlerimiz oluyor. İçimiz yanıyor, en fazla artış gösteren illerden biriside Denizli’dir. Bu konuda vatandaşlarımızı hassasiyetle kurallara uymaya davet ediyoruz. Hiçbirimizin canı bu durumdan daha kıymetli değildir. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hem sevdiklerimizi korumuş olalım hem de Sağlık Bakanlığımız öncülüğünde yürütülen bu mücadeleye destek verelim. Sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı hiçbir şeyden önemli değildir ” ifadelerini kullandı.

“Doğu Türkistan zulmü son bulsun”

BBP Türk-İslam coğrafyasının kanayan yaralarını sarmaya her zaman olduğu gibi devam edeceğini vurgulayan; “Zalim Çin’in Doğu Türkistan’da ki zulmü için mitingler düzenledik. Kampanyalar oluşturduk. Biz bu zulüm son bulana kadar herkesin kafasını ağrıtmaya imkanımızdan fazlasını bu konuya harcamaya hazırız.  Doğu Türkistan zulmü son bulsun. Müslümanlar Türkler refah içinde hür biçimde ataları gibi şen olsun. Katil Çin Doğu Türkistan’dan elini çek. Yoksa Çin Seddi’ni de aşarız, bunun hesabını sorarız. Aynı zamanda terörist Ermenistan’ının Can Azerbaycan’ımızın işgal ettiği topraklarını terk etmesini,  Azerbaycan’a ait Dağlık Karabağ’ı teslim etmesi bekliyoruz. Azerbaycan’ımız haklı davasında asla yalnız değildir. Kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Dağlık Karabağ Azerbaycan’ındır. Dağlık Karabağ Türk’ündür. Son zamanlarda Avrupa da hükümetler tarafından İslam’a karşı yoğun bir şekilde saldırı yapılmaktadır. Bu hükümetler Türkiye’nin yükselişini engelleyemedikleri için kendi vatandaşlarının gözlerini boyamak adına dinimize saldırmayı tercih ediyor. Çünkü Türk demek Müslüman demektir. Başta, ahmakça tavırlar sergileyen Macron olmak üzere bu tip saldırılara çanak tutan tüm Avrupa liderlerini şiddetle kınıyoruz. Bu yanlıştan acilen dönün diyoruz ”dedi.  

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol Taştan
Erol Taştan - 6 ay Önce

Türkiye'nin BBP'li Alperenlerin idaresine ihtiyacı vardır. Allah muvaffak etsin.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211