Başkan Vural; “İddia edilen konuların hiçbir hukuki dayanağı yoktur”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar tarafından ‘AK Parti Denizli Milletvekilleri ile yediği yemeğin faturasının Çivril Belediyesi’ne kesildiği iddiası’ üzerine açıklama yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “İddia edilen konuların hiçbir hukuki dayanağı yoktur. Faturayı inceledik” dedi.

Başkan Vural; “İddia edilen konuların hiçbir hukuki dayanağı yoktur”

Geçtiğimiz hafta CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) yaptığı açıklama ile Çivril eski Belediye Başkanı Gürcan Güven’in Ankara’da AK Parti Denizli Milletvekilleri ile yemek yediğini, yemeğin faturasının ise Çivril Belediyesi’ne kesildiğini iddia etmişti. Konuyla ilgili Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, DGC’de düzenlediği basın açıklaması ile bu iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Başkan Vural; “Çivril Belediye Başkanlığı olarak bu iddiaların gündeme gelmesinden hemen sonra evrak ve kayıtları inceleme altına aldık. İddia edilen konuların hiçbir hukuki dayanağı yoktur. Asılsız iddialardır. Gerçekten uzaktır ve hepsinden önemlisi siyasi etiklerden uzak iddialardır. Bir milletvekilinin eline faturalar tutuşturulmuş ve bu faturalarda ismi yazan milletvekillerinin bu yemeği yediği yönünde iddialar ortaya atılmıştır. İddia edilen 25 Temmuz 2018 tarihli bir fatura var. Biz bu fatura ile ilgili incelemelerimizi yaptık. Bu faturaların belediyelerimize sunulan nüshasında daha önce de gördüğünüz milletvekillerimizin isimleri yazılmış. Biz milletvekillerimizle görüştük. Ankara’da kendilerine böyle bir yemek ikramı yapılmadığını ifade ettiler. Ancak faturanın dip koçanı, yani iş yerlerinde aslı bulunan suretlerinde herhangi bir yazı, çizi yok. Daha sonra bu faturadaki yemeğin Çivril Belediyesi personeli tarafından yenildiği, aynı zamanda harcama yetkilisi arkadaşın bu faturadaki yazıları kendisi tarafından yazıldığı beyan edildi” dedi.

“İŞLEM BAŞLATACAĞIZ”

Konuyla ilgili kurum içerisinde ön inceleme başlattıklarını belirten Başkan Vural; “Bu faturanın harcama yetkilisi memur arkadaş ve harcama yetkilisi müdür ne düşünce ile böyle bir yazı yazdı? Bunu da araştıracağız. Milletvekillerimizle ve belediye olarak da tüm hukuki ve cezai haklarımız saklı kalmak kaydıyla işlemleri başlatacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER