“BEN HERKESİN BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM”

Denizli’nin yakından tanıdığı Mimar Arif Balkanay, 31 Mart 2019’da yapılması beklenen yerel seçimlerde Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne talip oldu. DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Arif Balkanay; “Ben herkesin başkanı olmak istiyorum” dedi.

“BEN HERKESİN BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM”

2014 yılı yerel seçimlerinde Merkezefendi Belediye Başkanlığı için yarışan Denizli’nin yakından tanıdığı Arif Balkanay, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne talip oldu. Balkanay, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yaptı. Arif Balkanay’ın başvurusu, CHP İl Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından duyuruldu. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “31 Mart 2019'da yapılacak Yerel Seçimde Cumhuriyet Halk Partimiz adına, Mimar Arif Balkanay'ın, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu almış bulunmaktayız. 2009 - 2014 yılı Meclis üyemiz, 2014 Yerel Seçiminde Merkezefendi Belediye Başkan adayımız, 2018 Genel Seçiminde Milletvekili Aday Adayımız olan Sayın Balkanay'a bu süreçte başarılar diliyoruz” denildi.

“BEN HERKESİN BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM”
DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Arif Balkanay, “26 Ekim 2018 saat 17.00 itibariyle genel merkezimizin genelgesi uyarınca aday adaylığı başvuru süreci sonuçlanmış oldu. Özellikle genel başkanımızın da bugüne kadar ‘Kazanacağız’ diye ifade ettiği ifade ettiği iller arasında Denizli de vardı. Büyükşehir Belediyesi için ilk ve tek başvuruyu yapan kardeşinizim. Konuya da uzak olmayan bir kişiyim. Beni sadece partililerim değil, tüm Denizli biliyor. Mesleğim ve uzmanlığım uyarınca yerel yönetimlere yakın birisiyim. Güzel şeyler yapmak isteniliyor. Biz de dava insanı olarak üzerimize düşeni yaptık. Genel Başkanımızın söylediği AKP’nin elinde olup da ‘Kazanmamız gereken büyükşehirler’ için söylemiş olduğu ‘özel strateji uygulayacağım’ cümlesine katkı sunmak istiyorum. Ben herkesin başkanı olmak istiyorum. Orada Cumhuriyet Halk Partisi iradesi, Cumhuriyet Halk Partisi rozetini taşıyacak bir nefer orada olacak. Bütün arzumuz budur ama bunu Denizli’de yaşayan bir milyondan fazla tüm hemşerilerimiz için işitiyoruz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilke bir programının aslında ‘herkesin başkanı, herkesin belediyesi’ olduğu bir kültüre evrilmesini istiyorum” dedi.

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER