“BENİM İDOLÜM CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Güngör, “Herkesin siyasete ve memleket meselelerine kafa yorduğu lise yıllarında mutlaka bir idolü vardır. Benim de 1994 yıllarında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı” dedi.

“BENİM İDOLÜM CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için Merkezefendi’den aday adaylığını açıklayan Yücel Güngör, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy’un hazırlayıp sunduğu ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Başkan Adayı Güngör, “Merkezefendi’de en iyi hizmeti yine AK Partili bir belediye başkanı verecektir. Buna inancım tam. Bu noktada hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Siyasette idolünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Başkan Adayı Güngör, “Herkesin siyasete ve memleket meselelerine kafa yorduğu lise yıllarında mutlaka bir idolü vardır. Benim de 1994 yıllarında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı. O da belediye başkanı olduğunda 40’lı yaşlarındaydı. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı noktasında oluşan o vatanın, milletin nasıl bir evlat yetiştirdiğini görmek bizlere o günlerde nasip oldu. Her şeyden önce buna şöyle bakıyorum; eğer siz herhangi bir vatana hizmet etmek isterseniz bunun bir yolu siyaset olabilir. Bu memlekette taş üstüne taş koymak ne gerekiyorsa, bunu yaptığınız takdirde siz bu vatanın hayırlı bir evladısınızdır. Belediye başkanlığı da tamamen yerel yönetimlerle alakalı ve milletin vermiş olduğu o yetkiyle, bütçeyle millete hizmet etme noktasında size bir görev verir. Bunun da süresi 5 yılda birdir. Bu 5 yıl zarfında da sizin projeleriniz, memleket için yapmanız gereken hayalleriniz neyse onları yapma fırsatı verir. Bizim bir hayalimiz var. Bizim hayalimiz; Merkezefendi’de, Denizli’de, Türkiye’de bu millete yakışır hizmet anlayışını yerine getirebilmek. Eserler bırakmak, milletin çözüm beklediği konuları hızlı bir şekilde çözebilmek” ifadelerini kullandı.

“KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM”

“1994 yılından sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu yerel yönetimler hamlesi bizlere her zaman ışık olmuştur” diyen Güngör, şunları aktardı: “Ben kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum. Benim hayalimde olan bir lidere sahibim, onun partisinde siyaset yapmaktan gurur duyuyorum. Aktif siyasete 2004 yılında girdim. 2004 yılında da bana örnek olacak Denizli’yi vizyon kent yapan Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığını gördük. 7 yıl Denizli’ye hizmet etti. Onun yapmış olduğu bütün çalışmalarda biz siyasi partinin kanadı olarak onların yanında olduk, tecrübe kazandık. 2011 yılında meclise gittikten sonra da şuanda mevcut büyükşehir belediye başkanımız Osman Zolan’da aynı şekilde hizmet destanlarını devam ettiriyor. Merkezefendi’de de şöyle bir şey anlaşılmasın; aday adaylığı bizim AK Parti disiplin içerisinde çalışan bir partidir. 15 yıldır siyaset yapıyorum. Gençlik kollarından bugüne kadar gördüğüm tek şey insana hizmet noktasında yürüyen bir çizgimiz var. Yani bizde asla benlik duyguları öne çıkmayan ve zaten biz olduğumuz için bugünlere kadar gelebildik. Bunun yanında da en büyük avantajımızda, bu millete hizmetkar olma yolunda her gün gece gündüz çalıştık. Benim geçen o 3 buçuk yıla varan ilçe başkanlığım dönemi ve ondan önceki dönemlerde bizde zaman kavramı diye bir şey asla yok. Bu işe girecek kişiler eğer ki rahat bir hayat sürdüreceğim diye giriyorlarsa yanılırlar. Çünkü belediye başkanı demek o yereldeki ilçenin insanlara ve millete en yakın telefonunu açmasını istediği kişidir. Böyle bir hayat standardı bana normal hale geldi. Merkezefendi gerçekten başarılı bir belediye; bu demek değildir ki biz AK Parti içinde biz onun rakibi gibi bir algı asla oluşmasın. Biz birbirimizin rakibi değil; alternatifiyiz.”

“AK PARTİ MERKEZEFENDİ’DE KİMİ GÖRMEK İSTİYORSA BİZ ONUN ARKASINDAYIZ”

Başkan adayı seçilmese asla üzüntü duymayacağını söyleyen Güngör, “Ayrımcılık ve keder. Nasıl ki biz yola çıktığımızda genel merkez ve istişare mekanizması doğrultusunda bir nihai karara varılıyor. Bu karar açıklandıktan sonra bizim adayımız kim olduysa onun arkasında devam ederiz. Asla üzüntü, ayrımcılık, keder oluşmaz. Şuana kadar da hiç oluşmadı. Bizim siyaset anlayışımızda makam ve mevkii bekleyerek siyasete girerseniz çok mahcup olursunuz. Ama yeri ve zamanı geldiğinde evet bu işi ben de yaparım ve daha iyi yaparım demek de bir özgüvendir. Bu da AK Parti’nin bir disiplin içerisinde yaptığı bir mekanizmadır. Bizim yaptığımız tüzüğe, kanuna, hukuku göz ardı etmeden kurallar çerçevesinde müracaat süreleri açıklandı. Biz de o zaman dilimleri içerisinde belirli istişarelerimizi yaparaktan kararımızı verdik. Böyle bir yola çıktık. AK Parti Merkezefendi’de kimi görmek istiyorsa biz onun arkasındayız” dedi.

“AK PARTİ’DE BİRLİK BERABERLİK VE KARDEŞLİK VAR”

“Ak Parti’de birlik beraberlik ve kardeşlik var” diyen Güngör,  şunları söyledi: “AK Parti’de siyaset yapmamız her zaman için benim için avantaj. Çünkü birlik, beraberlik ve kardeşlik var. İfade edeceğin bütün fikirlere açık bir ortam her zaman var. Bizler bunu yaparken de kendi içimizden ne geçiyorsa onu konuştuk. Bugüne kadar da mertçe hiç kimsenin arkasından değil, açıkça fikirlerimizi söyleyebileceğimiz bir mekanizmamız var. Kendimi geliştirme noktasında, insani noktada, birbirimizle olan noktada olsun çok tecrübe kazandığımızı düşünüyorum. Çünkü siyaset basamaklarını ben gençlik kollarından bugüne kadar baktığımızda 15 yıl geçmiş. Benim ilçe başkanlığım döneminde 1 genel seçim görülürken; 2 genel seçim, 15 Temmuz Darbe girişimi, 1 referandum olmak üzere Türkiye’yi ilgilendiren 4 olayla 3,5 seneyi bitirmiş olduk. 7 – 8 aya bir önemli olay düşüyor. Bu da önümüzdeki yıllarda bizim pişmemiz ve tecrübe kazanmamız adına da bir getirisi olacağını düşünüyorum.”

“MERKEZDE DURMAMIZ VE EFENDİ OLMAMIZ LAZIM”

Bir çok projesi ve ön çalışmasının olduğunu ifade eden Güngör, “Şu anda aday olsam çok şeyler söylerim. Çünkü onların hepsinde bir ön çalışmam, bir projem var. Biz şu anda aday adayı pozisyonumuzda olduğumuzdan zaten mevcut belediye başkanımız da kendi projelerinin tamamını yapmış ve bitirmiş durumda. Başarılı bir belediyecilik var. Bunun yanında da ‘şunu yapalım’ dediğimiz projelerimiz var. Netleştikten sonra onları açıklamak daha uygundur diye düşünüyorum. Merkezefendi önümüzdeki dönemde yine bir önceki dönemde olduğu gibi hizmetlere karşılık verecektir. Cevabı AK Parti’nin göstereceği aday kimse, o başarılı olacaktır diye düşünüyorum. Merkezefendi hem ‘Merkez’ hem de ‘Efendi’ bize de yansıyor. Siyasetçi olarak biz de öyle olmamız lazım. Merkezde durmamız lazım ve efendi olmamız lazım. Birbirimizi incitmememiz lazım. Birbirimizi incitmeden herkese elimizi uzatmamız lazım. AK Parti’nin siyasi amacı da bu yönde bunu da en iyi yaptığımıza inanıyoruz” diye konuştu.

EN İYİ HİZMETİ YİNE AK PARTİLİ BAŞKAN VERECEKTİR

“Merkezefendi Belediyemiz 2014 yılında nasıl hizmet destanları hedeflerimizle yola çıktıysa bundan sonra da yine aynı hedefler noktasında devam edecektir” ifadelerini kullanan Güngör, şunları söyledi: “Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yine Merkezefendi’de hizmet edilecekse en iyi hizmeti ve en iyi eserleri yine AK Partili, Merkezefendili bir belediye başkanının gerçekleştireceğine inancım tam. Bu noktada hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz bunu söylerken de milletimize olan inancımızdan, saygımızdan, sevgimizden dolayı bunları yapacağız. Biz şan, şöhret olsun diye hiçbir zaman makam ve mevkii talep eden olmadık. Bizim tek amacımız Allah’ın rızasını kazanmak, milletin hayır duasını kazanmak. Bunların haricindeki diğer her şeyin boş olduğunu biz biliyoruz.” 

KALICI OLAN MİLLETE YAPILMIŞ OLAN ESERLERDİR

“Merkezefendi’de tekrardan AK Partili bir belediye başkanı olacak” diyen Güngör, “ Asıl kalıcı olan bu millete olan bu millete yapmış olduğumuz eserlerdir. Merkezfendi’ye ne kadar hizmet yapılırsa, bu millet sizi gönlüne ne kadar ısınırsa siz o kadar başarılısınızdır. AK Parti olarak Merkezefendi’de tekrardan bir AK Partili bir belediye başkanı olacak” şeklinde konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan ozturk
Ozan ozturk - 2 yıl Önce

Sibasioglu devam adamın kralı.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211