BİRTÜRK: “CUMHUR İTTİFAKINDAKİ SÖYLEMLER BİZİ YARALADI”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Cumhur İttifakı’nın temelde devam ettiğini, ancak 31 Mart 2019’daki seçimlerde bir ittifakın olmayacağını vurguladı. Başkan Birtürk; “ittifakla ilgili bir sıkıntımız yoktu. Ama bazı konularda ihtilafa düştük. Bu normaldir. Ancak bundan sonraki açıklamalar ve söylemler bizi üzdü, yaraladı” diye konuştu.

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Cumhur İttifakı’nın temelde devam ettiğini ancak 31 Mart 2019’daki seçimlerde bir ittifakın olmayacağını bir kez daha vurgulayan Başkan Birtürk, gelinen son durumu değerlendirdi. Birtürk, İrfan Atasoy’un, “Bahçeli’nin, ‘yerel seçimlerde ittifak yok’ açıklaması sonrası sosyal medya paylaşımınızda ‘prangalardan kurtulduk çok şükür’ diye bir paylaşım yaptınız. Bu ittifakın ruhuna aykırı bir söz değil miydi?” sorusuna şu cevabı verdi: “Sokağa çıktığımızda iktidar ortağı bizmişiz gibi davranılıyor. Kendi partilerine ve yöneticilerine soramadıkları soruları bize soruyorlar. İktidarın muhatap olması gereken hususlarda biz muhatap oluyoruz. Artık biz bundan gerçekten bıktık, gına geldi. Prangalardan kurtulduk. Sözüm yanlış anlaşılmasın. Bunu derken, muhatap olmadığımız konuların yükünü, iktidar partisi gibi biz taşıdığımızdan ötürü bu sözleri yazdım.”

“YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAKIN OLMAYACAĞINI 3 AY ÖNCEDEN BİLİYORDUM”

Yerel Seçimlerde ittifakın olmayacağını üç ay önceden öngördüğünü vurgulayan Başkan Birtürk, “yavaş yavaş bu noktaya gelineceği belliydi. Yerel seçimlerde AK Parti kanadının isteksiz olduğunu liderimiz Bahçeli algıladı, bu sinyali aldı. Neden? Jesti yapıyorsun ama karşılığı yok. İttifakla ilgili bir sıkıntımız yoktu. Ama bazı konularda ihtilafa düştük. Bu normaldir. Ancak bundan sonraki açıklamalar ve söylemler bizi üzdü, yaraladı” diye konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN NİMETLERİNDEN FAYDALANMADIK”

Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun hareket ettiklerini dile getiren Başkan Birtürk, çok ilginç bir çıkışta bulundu ve şu sözleri dile getirdi: “Çok net söylüyorum; biz karşılıksız, sırf vatan sevgisiyle bu işlere girdik. Hiçbir şey istemedik. Vatan, millet için destekledik. Ben üç yıllık İl Başkanı’yım. Net söylüyorum; ne Pamukkale Belediyesi’ne, ne Merkezefendi Belediyesi’ne ‘bir tek kişiyi alın’ dememişimdir. Onlar da bizi arayıp, ‘yahu arkadaş, biz buraya adam alıyoruz, bir tane isteğin var mı?’ dememiştir.”

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER