“BİZ GÖNÜL ERİYİZ, SIRTIMIZDAKİ YÜK AĞIRDIR”

AK Parti Gümüşhane Teşkilatı’nın belde belediye başkan adayları düzenlediği ‘Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan AK Parti Grup Başkan vekili ve MKYK üyesi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan; “Biz gönül eriyiz. Davamız ezelden ebede. Sırtımızdaki yük ağırdır. Bu davanın sonunda ne rütbe var. Sadece gök kubbede hoş sada bırakacak, bu milletin değerlerini geleceğe taşıyacağız” dedi.

“BİZ GÖNÜL ERİYİZ, SIRTIMIZDAKİ YÜK AĞIRDIR”

AK Parti Gümüşhane Teşkilatı, 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde ilçe ve belde belediye başkan adayları düzenlediği aday tanıtım toplantısı ile açıkladı. Gümüşhane Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, AK Parti Grup Başkan vekili ve MKYK üyesi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan da katıldı. Programda konuşan Milletvekili Özkan, AK Parti'nin ezelden ebede tarih yolculuğunda Türk milletinin yüzyıllar boyu bütün dünyaya karşı sürdürdüğü adalet, barış, refah ve güven mücadelesinin öncüsü olduğunu belirtti. Partiye gönül verenlerinin yükünün bu nedenle ağır olduğunu söyleyen Milletvekili Özkan, “Biz gönül eriyiz. Davamız ezelden ebede. Sırtımızdaki yük ağırdır. Bu davanın sonunda ne rütbe var. Sadece gök kubbede hoş sada bırakacak, bu milletin değerlerini geleceğe taşıyacağız. Gönül coğrafyamıza ve bütün insanlığa karşı vazifelerimiz var. 16 yılda büyük mücadele verdik. O kadar sıkıntılı süreçlerden sadece aziz milletimize sırtımızı dayayarak çıktık. Sadece milletimizin gösterdiği istikamette, onun çizdiği rotada yol aldık. Bir olduk, beraber olduk, kardeş olduk ve hep beraber Gümüşhane ve Türkiye olduk” dedi.

“BİZİ BU TOPRAKLARDAN GÖNDEREMEYECEKSİNİZ”

Ülke içindeki ihanet şebekesinin temizlenmesi noktasında da çok yol aldıklarını ifade eden Özkan, “Ulusal statüko, bürokratik, askeri ve yargı vesayeti ile mücadele ediyoruz. İş dünyasında sözde ‘sivil toplum kuruluşu’ adı altında millete hizmet eden kadrolara ‘dur’ diyenlerle de mücadele ediyoruz. Mücadelemiz bitmedi. Birileri el ovuşturuyor. Diyorlar ki; ‘16 yıl oldu artık giderler.’ Hayır. Biz gitmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi FETÖ'sü PYD'si YPG'si PKK'sı DEAŞ'ı topunuz gelin. Allah'ın izniyle bizi bu topraklardan gönderemeyeceksiniz” şeklinde konuştu.

“TÜM MAZLUM MİLLETLER 31 MART’I HEYECANLA BEKLEMEKTEDİRLER”

31 Mart’ta 14-0 yapacaklarını ve Türkiye derecesiyle bu süreci tamamlayacaklarını savunan AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül; şunları aktardı: “Bu sürece yalnızca Belediye seçimi gözüyle bakmamamız gerekiyor. AK Parti’nin kurulduğu günden beri bu süreçte bütün seçimleri adeta bir ülkenin kaderiyle eşdeğer olmuştur. Yalnızca ülke sınırları içerisinde değil gönül coğrafyamızda yaşayan tüm mazlum milletlerin kaderiyle özdeş olmuştur. 31 Mart seçimleri de aynı dönemdedir. Bu seçimler ve seçim sonuçları yalnızca Türkiye’de yaşayan 81 milyon vatandaşımızın merak ve heyecanla beklediği bir sonuç değil, o gönül coğrafyamızda yaşayan tüm mazlum milletler 31 Mart’ı heyecanla beklemektedirler. İnşallah o gün biz zafer kutlamamızı gönül coğrafyamızdaki tüm ülkelerle kutlayacağız. Gece gündüz hep birlikte el ele gönül gönüle omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.”

“TÜRKİYE’DE YENİDEN BİR DERECE YAPACAĞIZ”

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş ise konuşmasında belediye başkan adaylarının şimdiden hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Gümüşhane ülkemizde milli ve manevi hassasiyetlerin yoğun olduğu dönemlerde her zaman en ön safta yerini almıştır. Ülkemizin böylesine beka mücadelesi verdiği bir dönemde Allah’ın izniyle, Cumhurbaşkanımızın da tabiriyle tarihi bir seçime gidiyoruz. İnşallah bu seçimlerde AK Parti bugüne kadar elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekleyecektir. Başta Gümüşhane Belediyemiz olmak üzere bütün ilçe ve belde belediyelerimizi alacak güç, kapasite ve yapıya sahibiz. Allah’ın izniyle Türkiye’de yeniden bir derece yapacağız” diye konuştu.

BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI

Konuşmaların ardından AK Parti'nin Gümüşhane Belediye Başkan Adayı, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı. AK Parti Gümüşhane Merkez ilçede Ercan Çimen'i, Kelkit'te Aziz Nas'ı, Köse'de Şerif Aygün'ü, Kürtün'de Ahmet Kanat'ı, Şiran'da Yavuz Altıparmak'ı, Torul'da Nidai Köroğlu'nu ilçe belediye başkanlıklarına aday gösterdi. Beldelerde ise Merkeze bağlı Arzularkabaköy beldesinde Necati Uçan, Kelkit ilçesine bağlı Deredolu beldesinde Ahmet Genel, Gümüşgöze beldesinde Hasan Aksel, Öbektaş beldesinde Muzaffer Kartal, Söğütlü beldesinde Hasan Türkel, Ünlüpınar beldesinde Şerif Özer, Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesinde Aynur Zorlu Kaya ve Şiran ilçesine bağlı Yeşilbük beldesinde Hikmet Canan belediye başkanı adayı olarak gösterildi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER