“Biz Türkiye’yi lider ülke yapma sevdasındayız”

MHP Pamukkale İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen kahvaltıda ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, “Milliyetçi Hareket Partisi misyonunu ve vizyonunu ortaya koymuştur. Biz Türkiye’yi lider ülke yapma sevdasındayız” dedi.

MHP Pamukkale İlçe Teşkilatı tarafından Çamlık Big Chefs’te kahvaltı organize edildi. Kahvaltıya; MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, MHP Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş, Denizli MHP Kadın Kolları Başkanı Sema Meral ve MHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Garip katıldı. Etkinlikte Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, sağlık nedenlerinden dolayı Denizli’ye uzun zamandır gelemediğini belirtti. Ayhan; “Milliyetçi Hareket Partisi misyonunu ve vizyonunu ortaya koymuştur. Biz Türkiye’yi lider ülke yapma sevdasındayız. Refah ve müreffeh bir Türkiye istiyoruz. Türk milletinin Türkiye’de güzel yaşamasını istiyoruz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak siyasi, sosyal, ekonomik anlamda uzlaşmanın tarafıyız. Belirli anlarda bölgede, küresel düzeyde meydana gelebilecek problemlerin aşılmasında bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Mutlaka herkes kendi görüşlerini ifade edecek. Milli meselelerde birlikte olmakta, bekaya yönelik davranışlarda birlikte olmakta yarar var. Milliyetçi hareket partisi her zaman bunu gözetmiş bir vaziyettedir. Ülkedeki stresi gelecek açısından azaltmamız, üzerinde uzlaşmamız gereken şeyler olacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN PRANGALARDAN KURTULMASI LAZIM”

“Türkiye’nin son zamanlarda meydana gelen olaylarda ayağındaki prangalardan kurtulması lazım” diyen Ayhan, şunları aktardı: “Bu konuyu da birlik ve beraberlik içerisinde yapabileceğimizi düşünüyoruz. Sisteme dışarıdan müdahalelerin engellenmesi lazım. Türkiye’yi hakikaten kaosa sokmaya çalışıyorlar. Bölgedeki ve sınırımızdaki ülkelere baktığımız zaman veya yakın coğrafyadaki ülkelere baktığımızda bunu görmemiz mümkün. Devletin her kademesine sızılmış olduğunu gördük. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, yargıda, emniyette, istihbaratta, eğitimde, iş dünyasında, basında, sporda batığınızda bu tür problemlerin olduğunu görüyoruz. Tabi ki darbenin psikolojik altyapısının hazırlanması öyle çok kısa bir sürede olan olay değil. Buna dikkat etmek lazım, bunu da çok akıllıca değerlendirmekte yarar var. Özellikle 15 Temmuz sonrasında siyaset kurumuna bazı ertelenemez, geciktirilemez sorumluluklar yüklendi. Seri, süratli, etkin, güçlü bir idari yapının varlığı oluşması hususu ortaya çıktı.”

“DEVLET KÜLTÜRÜNÜN DEVAMI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Parlamenter sistemin getirdiği bir takım zorlukların aşılması gerektiğinden söz eden Ayhan; “Denge-denetleme örselenmişti. Huzur, güvenlik ve beka tehdit ediliyordu. Hükümet kurma süreci zorlanıyordu. Rejim krizine davetiye çıkarılıyordu. Biz milliyetçi hareket partisi olarak 50 yıllık bir siyasi deneyime sahibiz. Devlet kültürünün devamı olduğunu düşünüyoruz. Türk milletinin siyasi ve kurumsal yapısıyız. Buradan sistemle ilgili düşüncelerimizi ortaya koyuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, tehlikeli süreçlerin aşılmasında ve bertaraf edilmesinde katkı sağlamıştır. Zaman zaman siyasetin tıkandığı noktalarda, 12 Eylül öncesinde de, siyaseti hasım olarak nitelendirebileceğimiz o dönemde gerçekten parlamentoda hem cumhurbaşkanı seçimi, hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi öncülük ve fedakarlıklarda bulunmuştur” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE SON ZAMANLARDA KÜRESEL DÜZENİN REDDETTİ”

Suriye’nin kuzeyine yönelik yapılan operasyonları değerlendiren Ayhan; “Bizim güneyimizde yeni bir devletçi kurulmasını Türkiye ötelemiştir. Suriye’de olan olaylarla ilgili dibimize kadar gelmişlerdir, gözümüzün içine baka baka orada bir yeni devlet kurmanın çabaları içerisinde olmuşlardır. On binlerce malzemeyi PKK’ya yığmışlardır. Fakat o malzemelerle PKK’yı eşleştirip yeni ordu yaratamamışlardır. Bu şuanda Türkiye’nin başardığı önemli bir olaydır. Bunun dışında Amerika, FETÖ, PKK gibi terör örgütleriyle eşleşmiş bir vaziyettedir bölgede. Türkiye son zamanlarda küresel düzenin reddetti” dedi.

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BAŞTAN BERİ DEDİKLERİNİN ARKASINDA”

FETÖ’nin siyasi ayağının araştırılmasına yönelik açıklama yapan Ayhan; “Burada samimi olmak lazım. Siyasi ayağının ortaya çıkmasına yönelik Sayın Genel Başkanımızın çok uzun sürelerdir zaman zaman ifade ettiği şeyler var. Şu anda da net bir şekilde söyledi. Her darbe girişiminin arkasında mutlaka bir siyasi ayağı olduğunu net bir şekilde söyledi. Burada önemli olan bunu adaletin önüne koyup, önünün açılması lazım. Sayın Genel Başkanımız; ‘bize yetki verilsin. Biz bu olayı çözeriz’ dedi. Şimdi herkes sağına soluna baktığında bir sürü FETÖ’cüyü görüyor. Bir kere bu işte samimiyet olması lazım. Milliyetçi Hareket Partisi baştan beri dediklerinin arkasında” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER