“BİZİM REFERANSIMIZ MİLLETTİR”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Af Konusu, Danıştay’ın “Andımız” kararı ve Cumhur İttifakı hakkında yazılı açıklama yaptı.

“BİZİM REFERANSIMIZ MİLLETTİR”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz,  Af  Konusu , Danıştay’ın “Andımız” kararı ve Cumhur İttifakı hakkında  yazılı açıklama yaptı.. İl Başkanı Filiz,  “2 ayrı parti olarak farklı düşündüğümüz konular olsa da Cumhur İttifakı Milletimizin eseridir, yerel seçimlerde ise kendi adaylarımızla sahalardayız ” dedi. Af Konusu, Danıştay’ın “Andımız” ile ilgili kararı ve İttifak hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Bizim referansımız millettir. Her zaman milletimizin sesine kulak veririz. Milletimizin razı olmadığı, vicdanen de kabul etmediği hiçbir düzenlemeden yana olmayız” dedi. Başkan Filiz konuyla ilgili devamla şu ifadelere yer verdi:

“Af bekleyen kişilerden ailelerinden bahsediliyor. Ama madalyonun bir de öteki yüzü var. Cezaevlerindeki bu kişilerin mağdur ettiği, canını yaktığı kişilerin aileleri de var. Bunların yanan yürekleri, acıları, mağduriyetleri ne olacaktır. İçeridekilerin hepsi kader mahkumu değildir ki. Hepsi devlete karşı suç işleyen değildir ki devletimiz af etsin. Vatandaşlarımıza karşı suç işleyenleri biz affedersek onların yüzüne nasıl bakacağız. Biz adil davranmaya mecburuz”

“CUMHUR İTTİFAKI MİLLETİMİZİN ESERİDİR”

Cumhur İttifakı’nın büyük işler başardığına değinen Başkan Filiz; “Değer verdiğimiz, önemli kazanımlardan biri olan bu ittifak bu zemini hazırlayan milletimizin bir eseridir. MHP ile son dönemde af, erken emeklilik, öğrenci andı gibi kimi hususlarda farklı düşündüğümüz görülüyor. AK Parti ve MHP ayrı partilerdir. Farklı düşündüğümüz konularda her birimiz kendi yolumuzu takip ederiz. AK Parti Türkiye’nin her bir köşesinde aday çıkarabilecek ve çıkardığı adaylarla da iddiali bir partidir. Belediyecilikteki başarımız, vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet ve projeler ortadadır. Şehrimiz de de AK Parti Belediyelerimizin vatandaşlarımıza kazandırdıkları tesis ve hizmetler ortadadır. Önümüzdeki yerel seçimler de de Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse 19 İlçe belediyemiz de başarılı olarak 20 de 20 yapacağımıza şüphem yoktur.”

“MİLLETİMİZİN EN BÜYÜK VE EN ETKİLİ ANDI İSTİKLAL MARŞIMIZDIR”

Andımız konusuna da değinen başkan İl Başkanı Filiz; “Danıştay öğrenci andından yetki aşımı yaparak bu düzenlemeyi iptal etmiştir. Milletimizin bunlarla meşgul edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Milli kimlik kapsayıcı olmalıdır, kuşatıcı olmalıdır, kimseyi dışlamamalıdır. Irkçılık bizim dinimizde yasaklanmıştır. Cumhurbaşkanımızın da grup toplantımızda vurguladığı üzere “Milletimizin en büyük ve en etkili andı İstiklal Marşımızdır."  dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER