Bu tablo Denizli’de Millet İttifakı'nı bitirir! İşte ilçe ilçe Denizli CHP - İYİ Parti Millet İttifakı adaylar tablosu...

CHP ve İYİ Parti arasında yapılan görüşmeler sonuçlandı. İki parti il ve ilçeler bazında anlaşma sağladı. Denizli’de 9 ilçede İYİ Parti CHP adayını, 7 ilçede CHP, İYİ Parti adayını destekleyecek. Öte yandan Pamukkale, Merkezefendi ve Buldan’da her iki parti kendi adayını destekleyecek. Ortaya çıkan tablo ise bu tablo Denizli’de millet ittifakını bitirir yorumlarına neden oldu.

Bu tablo Denizli’de Millet İttifakı'nı bitirir! İşte ilçe ilçe Denizli CHP - İYİ Parti Millet İttifakı adaylar tablosu...

CHP ve İYİ Parti heyetleri arasında, yerel seçime yönelik iş birliği çerçevesinde yapılan çalışmalar tamamlandı. Buna göre, her iki parti 30 Büyükşehirin 22'sinde ve 51 ilin 27'sinde uzlaşma sağladı. İş birliği kapsamındaki 22 Büyükşehirin 12'sinde CHP, 10'nun da ise İYİ Parti aday çıkaracak.

MİLLET İTTİFAKI DENİZLİ’DE ÇÖKTÜ!

Protokolün ardından ise, gözler Denizli’ye çevrildi.Denizli’de 9 ilçede İYİ Parti  CHP adayını,7 ilçede CHP  İYİ Parti adayını destekleyecek. Öte yandan  Denizli’nin kritik rol oynadığı ittifak görüşmelerinde krizin aşılamadığı iki büyük ilçe Pamukkale ve Merkezefendi ile Buldan’da her iki parti de kendi adaylarını çıkaracak. Tablonun belli olmasının ardından bu tablo Denizli’de Millet ittifakını bitirir yorumları yapıldı. Gözler şimdi Denizli CHP ve İYİ Parti heyetinden gelecek açıklamaya çevrildi.

İşte ilçe ilçe adaylar tablosu;

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211