Cafer Birtürk’ten zehir zemberek açıklamalar!

Yeni atanan ilçe başkanları hakkında il binasında basın açıklaması yapan MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, geçmiş yıllarda partiden ayrılan kişilerin yeniden MHP bünyesine katılmak istediklerini belirtti.

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, ilçelerde yapılan başkan değişikleri ile ilgili il binasında bir basın açıklaması düzenledi. 50 yıllık MHP inancının asla yıkılamayacağını belirten Başkan Birtürk; “Ben 4 yıl önce Ankara’ya giderken 27 kişiyi zor toplamıştım. Tabi 1 Kasım sürecinden sonra başka yerde çok şeyler varmış gibi koşa koşa başka partilere gittiler. İnsanların beklentileri farklı. Baktılar gördüler gittikleri yerlerde ne huzur bulabildiler ne de Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki samimiyeti, dava aşkını ve gönül birliğini bulamadılar. Çünkü 50 yıllık kurumsal kimliği olan MHP; hiç yılmadı, yıkılmadı. Giden kişiler MHP’nin içini boşaltacaklarını sandılar. Yaptıkları her şey boşa çıktı. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin 97 yılından itibaren dik duruşu ve sabırla partimizde devam etmesi sayesinde bugünlere geldik” dedi.

“O HAİN GİRİŞİMİNDEN ÇOK ŞÜKÜR ZARARSIZ ÇIKTIK”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 17 yıldır iktidarda olan hükümete FETÖ ve açılım konusunda her zaman uyarıda bulunduğu ifade eden Başkan Birtürk; “FETÖ’nün yaygın olduğu bir dönemde genel başkanımız; hükümete, ‘bunlar bir gün sizin başınızı yer’ dedi. 15 Temmuz Gecesi gerçekleşen darbe girişiminden genel başkanımız erkenden haberdar olup, devleti kurtarmak adına önlemini aldı. O hain girişiminden çok şükür zararsız çıktık. Bu olaylardan sonra giden arkadaşlarımız teker teker partimize gelmeye çalıştı” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GERİ DÖNÜŞLERİN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin çok affedici olduğunu vurgulayan Başkan Birtürk, şunları söyledi: “Özellikle 31 Mart seçimlerinden sonra defalarca giden arkadaşlarımız için ‘ben onları affediyorum, buyursunlar gelsinler’ ifadelerini kullandı. Tabi bu çoğu şehirde karşılığını buldu. Denizlimizde maalesef bu yavaş oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde biraz daha hızlanarak geri dönüşlerin olacağını düşünüyorum.”

“GENEL BAŞKANIMIZ MEVCUT BAKANLARIN DEĞİŞMESİNİ İSTEMEMEKTE”

Faizlerin düştüğü zaman Dolar’ın yükseldiğini söyleyen Başkan Birtürk; “Özellikle son zamanlarda bilhassa CHP’liler; ‘yok İçişleri Bakanı istifa etsin, yok Ekonomi Bakanı derhal gitsin’ söylemleri var. Genel başkanımız mevcut hükümetin ve bakanların değişmesini istememektedir. Şu anda ben inanıyorum ki, 17 yıldır devam etmekte olan AK Parti iktidarı, gelmiş geçmiş en iyi maliye ve ekonomi bakanı tarafından yönetilmektedir. Düşünün ki dolar düşüyor aynı zamanda faiz düşüyor. Biz iktisatçıyız bu hiçbir zaman olmamıştır geçmişte. Faiz düştüğü zaman muhakkak ki Dolar yükselir” diye konuştu.

“SANCAR; MHP İLE UĞRAŞMAYI KENDİNE AMAÇ EDİNMİŞ”

Merhum Milletvekili Kazım Arslan adına açılan park için sözlerinin arkasında olduğunu belirten Başkan Cafer Birtürk; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili var Teoman Sancar, bizimle uğraşmayı kendine bir hedef haline getirmiş. Geçmişte AK Parti ile birlikte olduğumuz için bizi hiç hoş olmayan ifadelerle tenkit etmiştir. Yaşı bizden küçüktür, ‘abisiyiz’ diyerek, sesimizi çıkarmadık. Biz sustukça halen daha bizimle uğraşmaktadır. Bu aklı evvel milletvekilinin biraz daha aklını başına almasını tavsiye ediyorum. Bizimle uğraşmamasını tavsiye ediyorum. Kullandığımız kelimelerde hiçbir zaman Kazım Arslan kelimesini kullanmadık. Sadece şunu söyledik: ‘Geçmişte açılan parkın isim değiştirilerek genel başkan tarafından yeniden açılması etik değildir’ dedik. Biz sözümüzün arkasındayız. Kazım Arslan Denizli için bir değerdi. Benim 74 yılında öğrenci yurdunda oda arkadaşımdı aynı zamanda da uzaktan akrabalığımız vardır. Rahmetli ile asla bir sorunumuz olmadı. Saygı duyduğum bir kardeşimdi. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi. Başkan Birtürk, yaptığı açıklamalarının ardından ilçelere atanan başkanları partililere tanıttı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205