Cahit Özkan “bilinmeyen dilde” konuştu

HDP’nin Bitlis ve Tatvan’da Kürtçe tabelaların kaldırılmasıyla ilgili Meclis Araştırma Önergesi üzerinde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, konuşmasını Kürtçe sözlerle tamamladı. Sözcü Gazetesi’nin haberine göre; bu sözler, Meclis tutanaklarında (X) işareti ile gösterildi. TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç de bu sözlerin tutanağa; ‘Anlaşılmayan bir dil kullanılmıştır’ ifadesi ile gireceğini açıkladı.

Cahit Özkan “bilinmeyen dilde” konuştu

HDP milletvekilleri “Bitlis ve Tatvan'da ana dilde yazılı olan tabelaların sökülmesinin” Meclis tarafından araştırılmasını istedi. Sözcü Gazetesi’nin haberine göre; önerge üzerinde konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, sözlerini tamamlarken TBMM tutanaklarına “Demokrasi ve özgürlük mücadelesini her şeye rağmen emin ve kararlı adımlarla sürdüreceğiz. Ve bir Kürtçe ifadeyle, deyişle bitirmek istiyorum: “…”(X) Anlayana. Teşekkür ederim” diye geçti.

“ANLAŞILMAYAN DİL”

Özkan'ın bu sözleri üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Tutanaklara nasıl geçiyoruz bunu?” diye sordu. Birleşimi yöneten Başkanvekili AK Partili Bilgiç de, “Sorarım, cevabını veririm size” dedi. Türkkan, “Daha önceki konuşmaları ‘Bilinmeyen ve anlaşılmayan dil' olarak geçiyorlardı. Özkan'ın konuşması nasıl geçecek arkadaşlar?” diye sorusunda ısrar etti. Bilgiç de, “Anlaşılmayan bir dil' olarak geçecek” cevabını verdi. Türkkan ise, “Sayın Özkan, anlaşılmayan bir dil konuşmuşsunuz” diye laf attı. Bu sırada İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu da Özkan'a “Ne dedin ağabey, ne dedin? bize küfür mü ettin?” diye sordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER