CHP 95’İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ TÖRENLE KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95’inci kuruluş yıldönümü Denizli’de törenle kutlandı. Denizli Valilik Binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunan partililer, ardından esnaf ve vatandaşlara karanfil dağıttı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde ‘Halk Fırkası’ adıyla 9 Eylül 1923’te kurulan ve 1934 yılında günümüzdeki adına kavuşan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95’inci kuruluş yıldönümü Denizli’de törenle kutlandı. Törene; CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP Denizli İl Başkan Yardımcısı Gürel Bingüller, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, CHP Pamukkale İlçe Gençlik Kolları Başkanı Numan Bozca, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Denizli Valilik Binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Pamukkale İlçe Gençlik Kolları üyesi Hasan Can Şeker’in okuduğu ‘Bugün 9 Eylül’ adlı şiir ise beğeni topladı.

“YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ”
Törende konuşan Denizli İl Başkan Yardımcısı Gürel Bingüller; “95’inci kuruluş yıldönümümüz kutlu olsun. Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm genel başkanlarımızı minnet ve şükranla anıyorum. Omuz omuza mücadele ettiğimiz yol arkadaşlarıma, partimize gönül, destek ve emek veren vatandaşlarımıza, 9 Eylül ruhunu taşıyan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın Türkiye, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.

ARSLAN’DAN GENÇLERE ÇAĞRI: “CHP’YE KATILIN”
Gençlere seslenen CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan; “Cumhuriyet Halk Partisi gençlerin de öncülüğünde kurulmuş olan bir partidir. Özellikle gençlerimizin CHP’ye sahip çıkarak, katkı koyarak,  CHP’nin şemsiyesi altında çalışmalar yaparak hem kendi haklarını, hem geleceklerini, hem de özgürlüklerini koruma anlamında önemli rol oynayacaklarını bilmelerini isterim. CHP’ye katılarak bizimle beraber bu mücadeleye omuz vermelerini, çalışma yapmalarını özellikle istirham ediyorum” diye konuştu.  Partililer daha sonra Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda yürüyerek esnafa ve vatandaşlara karanfil verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER