CHP Baklan’a kadın başkan

CHP Denizli’de kongre süreci devam ederken, Baklan’da yapılan genel kurulda Muhammet Aşar ile yarışan Belma Aycan, kongreye katılan 44 delegenin 24’ünü almayı başardı. Baklan CHP İlçe Teşkilatı’nda ilk kez kadın bir başkan olarak seçilen Belma Aycan, kazananın CHP olduğunu söyledi.

CHP Baklan’a kadın başkan

CHP Denizli’de ilçe kongreleri devam ediyor. Baklan İlçesi’nde yapılan CHP İlçe kongresinde Muhammet Aşar ve Belma Aycan yarıştı. İlçede bulunan 50 delegeden 44’ü sandık başına gitti. Kongrede 24 delegenin oyunu almayı başaran Belma Aycan, başkanlık bayrağını devraldı. Rakibi Muhammet Aşar ise 19 oy alırken, 1 oy da boş çıktı. İl Başkanı Mahir Akbaba ve İl yöneticileri ve partililerin katıldığı kongreye ilgi, yoğun oldu.

“GÜZEL BİR KURULTAY SÜRECİ YAŞADIK”

Baklan CHP İlçe örgütünde ilk kez kadın bir başkan olarak seçilen Belma Aycan, “Üyesi olmaktan her zaman büyük onur duyduğum partimde, kim kazanırsa kazansın esasen Cumhuriyet Halk Partisi kazansın. Ortak temennisi ile güzel bir kurultay süreci yaşadık. Muhammet Aşar kardeşimle, her ikimiz de kazandık. Hepimiz kazandık. CHP kazandı. Kongremize katılan, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER