CHP Denizli'de istifa!

Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Op. Dr. Gökhan Deda, partisi olan CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, “Deda’nın yalnız partimizden değil, Belediye Meclis Üyeliği görevinden de istifası gerekmektedir” dedi.

CHP Denizli'de istifa!

Merkezefendi Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Op. Dr. Gökhan Deda, partisinden istifa ettiğini duyurdu. CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Deda’nın istifasının ardından yazılı açıklamalarda bulundu. Başkan Horzum, “Siyasal etik ve sorumluluk kavramı gereği Gökhan Deda’nın yalnız partimizden değil, Belediye Meclis Üyeliği görevinden de istifası gerekmektedir” dedi.

“ÖRGÜT GELENEĞİNDEN UZAK BİR TUTUM SERGİLEDİ"

Başkan Horzum, Deda’nın adaylık ve seçilme süreciyle ilgili olarak, “Sayın Deda 2019 yerel seçimi aday belirleme sürecinde örgütümüzün Genel Merkezimize gönderdiği listede yer almamaktaydı. Kendisi Genel Merkezimizin tasarrufuyla Belediye Meclisi Aday listemize dahil oldu. Sayın Gökhan Deda, adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından tüm genciyle, kadınıyla partimize gönül veren partililerimizin ve örgütümüzün büyük gayretleri sonucu Belediye Meclis üyeliği görevine seçilmiştir. Ne var ki Sayın Deda seçimden bugüne yapılan 17 Belediye Meclis toplantısının 8’ine katılmamış, sabah 8.30 akşam 18.00 arası sabit mesaiye tabi olarak çalıştığından dolayı parti çalışmalarına iştirak edememiştir. Bununla birlikte, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve diğer Meclis Üyelerimizle ilgili olarak pek çok ortamda yakışıksız ithamlarda ve mesnetsiz iddialarda bulunmuştur. Bu iddialar kendisine sorulduğunda da Belediye Meclis Toplantımızda kabul ettiğini beyan etmiştir.  Beyanı ile ilgili tutanakta mevcuttur. Kendisini bu durumla ilgili olarak defalarca ikaz etmemize rağmen partimizi ve Belediyemizi yıpratmayı sürdürmüştür. Hem çalışmalara katılmayacaksınız, hem örgüte gelmeyeceksiniz, hem de muhalefetin bile eleştiri yapacak husus bulamadığı bir durumda çıkıp dayanaksız bir şekilde, dedikodu tarzında konuşacaksınız. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.  Bu noktada Sayın Deda’nın ekip ruhundan ve Türkiye’nin en köklü siyasal geleneklerine sahip olan Cumhuriyet Halk Partimizin kültüründen uzak bir tutum içinde bulunduğunu ifade etmek yerinde olacaktır.”

KARAR GÜNÜNDEN BİR GÜN ÖNCE İSTİFA ETTİ

Tüm bu koşulların bir araya gelmesiyle, 27 Kasım’da İlçe Yönetimi olarak oybirliği ile Deda’nın partiden ihracı istemiyle tedbirli olarak Denizli İl Yönetim Kurulu’na başvuru yapıldığını belirten Başkan Horzum; İl Yönetim Kurulu tarafından başvurunun değerlendirilmesi sonucu İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini ifade etti. Başkan Horzum, “Gökhan Deda, 6 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan Disiplin Kurulu’nun karar oturumundan bir gün önce, 5 Ocak 2021 tarihinde e-devlet üzerinden partimizden istifa etmiş; istifasının çıktısı ve dilekçesini CHP İlçe Başkanlığımıza sunmuştur. Ben disiplin boyutu devam eden bu olayın kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmuyorum. Karar, Disiplin Kurulumuzca verilecektir. Hepimiz partimizin işleyişine ve teamüllerine saygılı olarak Disiplin Kurulu’nun kararını beklemeliyiz. Arkadaşımızla ilgili olarak elimizde her türlü somut bilgi ve belge bulunmaktadır. Merak eden her partilimizle konu üzerine görüşmek için buyursun, gelsin. Kapımız tüm değerli partililerimize sonuna kadar, her daim açıktır” diye konuştu.

ASLOLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR

Siyasal etik ve sorumluluk kavramı gereği Gökhan Deda’nın yalnız partiden değil, Belediye Meclis Üyeliği görevinden de istifasının gerekli olduğunu ifade eden Başkan ali Osman Horzum, “Merkezefendi Belediyemiz son derece başarılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hiç kimsenin bu başarıyı gölgeleyecek, sekteye uğratacak çalışmalarına müsaade etmemiz söz konusu dahi olamaz. Kişilerin ikbali, başarıyı getiren  bu uyumun önüne geçemez. Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜLİN
TÜLİN - 1 yıl Önce

ASIL İŞİ SİYASET OLMAYAN İNSANLARIN ELEŞTİRİLRİNİ,SORGULAMALARINI, PARTİLER DİKKATE ALSA BU ÜLKE DAHA REFAH OLURDU..ASLOLAN TC,ASLOLAN HALKTIR MİLLETTİR DERDİ

SIRADAKİ HABER