CHP DENİZLİ İL ÖRGÜTÜ’NDEN 30 AĞUSTOS AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Mahir Akbaba ve Gençlik Kolları İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Denizli İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İl binası önünde gerçekleştirilen açıklamaya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu ve partililer katıldı. “Bugün ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı, atalarımızdan kalan bu toprakların vatan olduğu gün” diyen CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, “30 Ağustos Zafer Bayramı. Bilmeyen, anlamayan kutlamayan kalmasın ki,  bugün parlak zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından, tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş, aziz milletimizin ortaya koyduğu mücadele bakımından büyük anlam ifade eden, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Mustafa Kemal’in başkumandanlığında Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan memleket topraklarının geri alındığı, ülkeyi ele geçirmeye çalışanların geldikleri gibi gittikleri gün. Bugün bağımsızlık aşkıyla yanan, vatan uğruna ruhları pahasına can ve kan veren, bizler için kendilerinden vazgeçen atalarımızın babalarımıza, hoca analarımıza selam duracağımız gün. Bugün devlet büyüklerinin kulağının ağrımaması, boğazının şişmemesi, öyle olsa dahi bahane etmeyip atalarının önünde saygıyla eğilmeleri gereken gün. Bugün ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı, atalarımızdan kalan bu toprakların vatan olduğu gün. Bugün Büyük Taarruzun, Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin 96 yıl evvel zaferle sonuçlandığı gün. Bugün o gün. Bugünümüz, zaferimiz, bayramımız, memleketini seven hepimize kutlu olsun. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

“SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRMEK ZORUNDAYIZ”
CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, “ Bizlere unutturulmaya çalışılan, geçmiş yıllarda coşkuyla kutlanan, şimdilerde ise ‘tören düzenlenmedi’ denilmesin diye tören düzenlenen ama ülkemizin, bu toprakların en önemli günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu zaferi bize kazandıranlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek zorundayız. Emperyalizme karşı savaş kazanan atalarımızın rahat içinde uyumaları için ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarmalıyız. Canlarından, kanlarından yeni bir ülke kuran atalarımıza bizi biz yapan bayramlarımıza sahip çıkmak zorundayız. Bu zafer tam bağımsız anlayışla birlikte laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin de yolunu açmış Türk ulusu gösterdikleri özgürlük mücadelesiyle tüm uluslara örnek olmuştur. Zaferden 96 yıl sonra bugünde ülkemize, cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve bütünlüğümüze kast etmeye çalışanlar Türk milletinin cesur mücadelesi karşısında asla başarılı olamayacaklarını çok iyi bilmeli ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “geldikleri gibi giderler” sözünü hafızalarına kazımalıdırlar. Zira milletimizin omuz omuza verdiği kurtuluş mücadelesi sonrasında kurulan laik, demokratik, cumhuriyeti korumak kararımız artarak sürmektedir ”diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-SERDAR KİRİŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER