CHP Denizli’den Kaftancıoğlu’na destek

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba ve İl yönetimi, 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası kararı verilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek olmak amacıyla İstanbul’a gitti. İstanbul Adalet Sarayı önünde yapılan açıklamaya katılan Başkan Akbaba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında; “Yanındayız Canan Başkan. Ya hep birlikte ya hiçbirimiz” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı bazı paylaşımlar nedeniyle yargılandığı davada karar verildi.

Başkan Kaftancıoğlu, toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba ve İl yönetimi, Başkan Kaftancıoğlu’na destek olmak amacıyla İstanbul’a gitti.

İstanbul Adalet Sarayı önünde yapılan açıklamaya katılan Başkan Akbaba, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Başkan Akbaba, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Duruşma öncesi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak Dr. Canan Kaftancığlu’na destek amaçlı ortak bir basın açıklaması yayımladık. Duruşma esnasında tüm il başkanları, salonda Canan Başkan'ın yanında olduk. Duruşma sonrası, Dr. Canan Kaftancığlu yaptığı açıklamada son noktayı koydu. Mücadelemiz yeni başlıyor, bir adım dahi geri atmayacağız ve bu bir ceza davası değil, cezalandırma davasıdır. Aslında bu canı ya da Canan'ı savunma değil saray vesayetine karşı bir İstanbul Savunmasıdır. Her insana istisnasız yakışan gülmenin, gülümsemenin ve hatta küçücük bir tebessümün bile hayatımıza kattığı değeri anlamak... Yanındayız Canan Başkan. Ya hep birlikte ya hiçbirimiz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER