CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı’nın sonuncusu yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Teşkilatı, parti içi çalışmalar ve yeni döneme ilişkin değerlendirmelerin ele alındığı ‘Danışma Kurulu Toplantıları’nın sonuncusunu Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı’nın sonuncusu yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Teşkilatı, parti içi çalışmalar ve yeni döneme ilişkin değerlendirmelerin ele alındığı ‘Danışma Kurulu Toplantıları’nın sonuncusunu Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Milletvekili Teoman Sancar, İlçe belediye başkanları, yönetim kademeleri ve partililer katıldı. Kısa süre önce vefat eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan anısına oturacağı koltuğa ismini yazıp çiçek bırakan CHP yönetimi, hazırladığı CD gösterisinde de İl Yönetim Kurulu üyesi Göksel Erdoğan, İl Disiplin Kurulu Üyesi Yüksel Biçer, eski İl Başkan Yardımcısı Tevfik Kendirli ve Hakan Kolbaşı’yı andı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından il yönetiminin faaliyetlerinin gösterildiği videoda toplantıda izletildi.

“SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ”

“Bu tür toplantılarda partililerimizle bir araya gelmek bizim için çok önemli” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “ Öncelikle İl Danışma Kurulu Toplantımızın geçtiğimiz sürecin değerlendirilmesi; hatalarımız, eksiklerimiz neler ve bunların ortaya çıkarılması açısından önemli. Ancak kimseyi kırmadan ve incitmeden… Bu tür toplantılar çok önemli. Katılan partililerimize çok teşekkür ediyorum. Bu toplantının Denizli’de; demokrasinin hak, hukuk ve adalet mücadelemizin iktidara gidecek yol haritasını çizeceğine inanıyorum. Seçim zamanlarında 1-2 aylık çalışmayla vatandaşları ikna etmek zor. Bunu deneyerek öğrendik. Artık seçimsiz dönemde de vatandaşlarımızın yanında olacağız. Vekillerimizle, il başkanlarımızla, genel başkan yardımcılarımızla sahada olacağız. Seçime hazırlık değil ama seçim varmış gibi çalışacağız” diye konuştu.

“PARTİMİZ UMUDUN REÇETESİDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi için önemli bir gün olduğunun altını çizen CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, “Bizim için ‘bir aile birleşimi’ diyebiliriz. Ülkenin içinde bulunduğu karamsar günlerde CHP bu ülkenin çözüm anahtarıdır. Partimiz umudun reçetesidir. İleriye yönelik projeleri konuşacağız. İnşallah buradaki enerji Denizli’ye yayılır. Seçimsiz bir döneme girdik ancak yarın seçim varmış gibi sevgi dolu bir seçim atmosferi için yola çıkıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ÖRGÜTSEL ANLAMDA CİDDİ YAPILANMA İÇERİSİNDEYİZ”

İl Danışma Kurulu Toplantılarının 3’üncüsünü gerçekleştirdiklerini belirten CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, “Hali hazırda partide görev alanlar, önceki dönemde görev yapmış olan üstatlar, gönüllüler ve hemşerilerimizle bir araya geliyoruz. Özeleştiri yapıyoruz. Eleştirimizi ortaya koyuyoruz. ‘Kazandığımız yerlerde nasıl mücadele oldu? Hedefe ulaşamadığımız yerlerde nasıl daha iyisi olur?’ onu düşünüyoruz. İlçeleri bitirdik. Bundan sonraki süreçte yereli nasıl yönetiriz? Bunlarla ilgili çalışmalar devam edecek. Şimdi genel merkez işi ciddi ele alıyor. Sadece belediyeler olarak değil örgütsel anlamda ciddi yapılanma içerisindeyiz. Ben çok güzel şeyler olacağına inanıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER