CHP İlçe Eski Başkanı partisinden istifa etti

Denizli'nin Çal İlçesi’nde CHP ilçe eski başkanı ile eski kadın kolları başkanı, MHP'nin belediye başkan adayını desteklemek üzere partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

CHP İlçe Eski Başkanı partisinden istifa etti

Çal'da 3 yıl CHP İlçe Başkanlığı yapan Osman Fikri Bursalıoğlu ile 5 yıl Kadın Kolları Başkanlığı yapan eşi Şebnem Bursalıoğlu, partilerinden istifa ederek Cumhur İttifakı’nın Adayı MHP'li Belediye Başkanı Fethi Akcan'ı destekleme kararı aldı.

Yaptığı açıklamada CHP'de birlikte çalıştıkları insanları ve CHP'ye oy veren her vatandaşı kardeş olarak gördüğünü belirten Osman Fikri Bursalıoğlu, şunları kaydetti:

“CHP'ye tepkili olduğum için istifa ediyorum. Bir solcuda görmek istediğim özelliklere sahip, halka yakın ve her zaman sosyal demokrasi çizgisinde olduğuna inandığım MHP'li Belediye Başkanı Fethi Akcan'a sonuna kadar destek vereceğim. Çünkü biz başkanımızın başarılı olduğuna inanıyoruz. Bizim istifamız yadırganmasın. Benden sonra Çal İlçe Başkanlığı, ilçe başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği yapan arkadaşlarımız da gemiyi terk edip DSP'den aday oldular. Eşimle birlikte kişisel çıkarımızı değil, Çal'ı düşündüğümüz için MHP'li adaya destek veriyoruz. Bizim siyasetten hiçbir beklentimiz yok.”

(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211