CHP Merkezefendi delegesi, Ali Osman Horzum dedi

CHP Merkezefendi İlçe Kongresi’nde Tolga Varlıker, Osman Saruhan ve Ali Osman Horzum başkanlık için yarıştı. Seçimin sonucunda 410 delegeden Ali Osman Horzum 176, Tolga Varlıker 159, Osman Saruhan ise 75 oy aldı.

CHP Merkezefendi delegesi, Ali Osman Horzum dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi 3. Olağan İlçe Kongresi 15 Aralık 2019 Pazar günü yoğun bir katılımla yapıldı. CHP Merkezefendi İlçe Kongresi, Merkezefendi Belediyesi Bereketli Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrenin Divan Başkanlığı’nı CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver yaparken, Divan Başkan Yardımcılığına Arif Balkanay, Katip üyeliklerine Zühal Avcı, Ayşe Hazer seçildi.

Kongreye CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Honaz Belediye Başkanı  Yüksel Kepenek, CHP eski Milletvekili Ali Rıza Ertemur, CHP eski Merkez İlçe Başkanı Hakan Kılınç, CHP 25 ve 26. Dönem Milletvekili adayı Dr. Halis Ödel, CHP Merkezefendi ilçe Başkanı Tolga Varlıker, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Marım, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu ve partililer katıldı. Kongre süresinde adaylıklarını açıklayan Gülin Coşkun, Zeki Altıntaş adaylıktan çekildi.

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba kongrede yaptığı konuşmasında “Cumhuriyet Halk Partisi küskünlüğün kırgınlığın yerinin olduğu bir parti değildir. Adaylarımızın hepsi birbirinden değerli ve CHP için elinden gelenin en iyisini yapacağından şüphem yoktur” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar , “Merkezefendi İlçe başkanımızın adı soyadı ne olursa olsun kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. 31 Mart seçimlerinde ortağa koyduğumuz birlik beraberlik örneğinin tüm kongrelerimiz için aynı olmasını temenni ediyorum. Kuvayi Milliye kongresi gibi bu salondan dostluk kazanmış bir şekilde çıkacağız."

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER