CHP MERKEZEFENDİ’DE ADAYINI ÖN SEÇİMLE BELİRLEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi, Merkezefendi Belediye Başkan adayının belirlenmesi için ön seçim yapılması kararı partinin Merkez Yürütme Kurulu’ndan (MYK) çıktı. Merkezefendi CHP Başkan Adaylığı için bu Pazar Şeniz Süzek Doğan, Sabri Yıldız ve Sedat Demirci yarışacak.

CHP MERKEZEFENDİ’DE ADAYINI ÖN SEÇİMLE BELİRLEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi, Merkezefendi Belediye Başkan adayının belirlenmesi için ön seçim yapılması kararı aldı. Merkez Yürütme Kurulu’ndan (MYK) çıkan önseçim hakkında açıklama yapan CHP İl Başkanı mahir Akbaba, “Biz zaten aday sayımızın birden fazla olduğu ilçelerde mutlaka sandık konulmasını ve sandıktan çıkacak sonucun bağlayıcı olmasını istiyoruz. Biz, ilçedeki partililerimizin kendi kararını kendi vermesini ve buna saygı duyulmasını seçtik. Bu bağlamda sadece Merkezefendi değil, o durumda olan diğer ilçeleri de değerlendirdik, konuştuk. Bunla ilgili kararlarımızı da önümüzdeki süreçte yapılacak ilk MHK’da gündeme getirilmesini talep ettik. Merkezefendi ile ilgili böyle bir karar alındığını Sayın Genel Başkanımız, bize bildirdi. En kısa sürede tahammül yoklamamızı Merkezefendi İlçemizde gerçekleştireceğiz” dedi.

“DOĞRU KARAR VERİLDİ”

Aday adaylığı sürecini başlattığından beri sandık konulmasından yana olduğunun altını çizen CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Doğan; “Bunu da her mecrada ve her daim bildirdim. CHP, demokrasi ilkelerine bağlı bir parti, her zaman demokrasiden yana olan bir parti. Yine burada doğru karar verildi. Bir demokrasi şöleninin olmasına karar verildi, mutluyuz tabi ki de. Bu yarışmalar güzel oluyor. 3 aday arkadaşız. Birbirimizi tanıyoruz. Yerel seçim öncesi böyle tatlı yarışlar partimize de güzellik getiriyor. O yüzden çıkacak sonuç ile birlikte kim olursa olsun hep birlikte bir bütün olarak yerel seçimler için her birimizin koşturacağına inanıyorum. 31 Mart akşamı Merkezefendi Belediyesi’nin CHP’li olacağına inancım sonsuzdur. Birincilikle çıkacağımdan eminim” diye konuştu.

“TABANIMIZDAKİLER, KENDİ ADAYIMIZI KENDİ ÇIKARMIŞ OLACAKTIR”

Partinin MYK’sından çıkan kararı olumlu bulduğunu belirten çizen CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sabri yıldız; “Bizim tabanımızdakiler, kendi adayımızı kendi çıkarmış olacaktır. Üyelerimizin içerisinde en nitelikli olanlar, bu işi sonuçlandırabilecek olanı seçecektir. Üyelerin adayları tanımasıyla ilgili toplantı yapılması gerekir diye düşünüyorum. Üyelerimiz de adayları tanır. Rekabet değil ,kendi içimizde bir tercih bu. Bu tercihte nitelikli olan, iyi olan, bu işi sonuçlandıracak olan kazansın” şeklinde ifade etti.

“DEMOKRASİ SANDIKTA KENDİNİ GÖSTERİR”

Partiye ve ilçeye hayırlı olmasını dileyen CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Demirci; şunları aktardı: “Partimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun. En doğru kararı tabi ki MHK genel başkanımız verecektir ve vermiştir. Bana herhangi bir karar ya da tarih tebliğ edilmedi ama yine de hayırlı uğurlu olsun. Hangi arkadaşımız çıkarsa çalışmaya devam ederiz, çalışırız. Bu; parti içindeki en iyi arkadaşımızı seçmek. Diğer arkadaşlarımız da birbirinden çok değerli. Demokrasi sandıkta kendini gösterir. Demokratik bir ortam, yarış olsun. Hepimiz aynı ideal için Merkezefendi Belediyesi’nin kazanılması için çalışıyoruz. Siyaset iddia işidir. Tabi ki kazanmak için yola çıktık. Üçümüz arasında olan yarışın kazanını, kaybedeni olmayacaktır. CHP kazanacaktır.”

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER