CHP ve İYİ Parti, 22 büyükşehir ve 27 ilde iş birliği yapacak

CHP ve İyi Parti arasında sağlanan uzlaşma kapsamında yerel seçimlerde iki parti; aralarında Denizli’nin de bulunduğu 22 büyükşehir ve 27 ilde iş birliği yapacak. 12 büyükşehir ve 16 ilde CHP'nin, 10 büyükşehir ve 11 ilde İyi Parti'nin adayları desteklenecek.

CHP ve İYİ Parti, 22 büyükşehir ve 27 ilde iş birliği yapacak

CHP ve İyi Parti heyetleri arasında yerel seçimlerde işbirliği çalışmaları sonuçlandı. İş birliği kapsamındaki 22 büyükşehirin 12'sinde CHP, 10'nun da İyi Parti adayı desteklenecek. Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla ve Tekirdağ büyükşehir belediyelerinde CHP, Balıkesir, Kocaeli, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Trabzon büyükşehir belediyelerinde ise İyi Parti, belediye başkan adayı gösterecek. 8 büyükşehir ve 24 ilde ise her parti kendi adayıyla yarışacak. CHP; Artvin, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Giresun, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Sinop, Tunceli, Yalova ve Zonguldak ilinde, İyi Parti ise Afyonkarahisar, Aksaray, Düzce, Elazığ, Isparta, Kilis, Kırıkkale, Nevşehir, Osmaniye, Tokat ve Yozgat illerinde aday gösterecek.

GÖLBAŞI İYİ PARTİ’YE BIRAKILDI

CHP ve İyi Parti Ankara'da 25 ilçenin 8'in de iş birliği yapacak. Ayaş, Elmadağ, Polatlı ve Yenimahalle'de CHP, Gölbaşı, Kahramankazan, Kızılcahamam ve Nallıhan'da İyi Parti aday çıkaracak. Ankara'nın Etimesgut İlçesi olmak üzere toplam 17 ilçesinde ise her parti kendi adayıyla yarışacak. İstanbul'un 39 ilçesinin 29'un da işbirliği yapılacak. CHP; Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Bayrampaşa, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Şişli, Tuzla, Üsküdar ve Zeytinburnu’da, İyi Parti ise Arnavutköy, Bağcılar, Esenler ve Kağıthane'de aday çıkaracak.

CHP ve İyi Parti İzmir'de ise 30 ilçenin 25'inde iş birliği yapacak. 23 ilçede CHP, 2 ilçede ise İyi Parti aday çıkaracak. Kalan 5 ilçede ise herkes kendi adayıyla yarışacak. Bu arada, Muğla'nın Bodrum dahil bütün ilçelerinde her iki partide kendi adaylarını çıkaracak. Gaziantep’te İyi Partili aday gösterilecek. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER