CHP’den Honaz’ın yüzünü güldürecek model

Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Honazlı üreticilerin zarar etmemesi, ürünlerinin elinde kalmaması, üreticiyle tüketiciyi buluşturacak Belediyecilik modelinin hayata geçmesi için 2 Haziran'da yapılacak seçimlerin kritik öneme sahip olduğunu belirtti.

CHP’den Honaz’ın yüzünü güldürecek model

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Honazlı üreticilere kooperatif belediyeciliği anlattı. Karaca, “Üreten kazanacak, üretim kazanacak, Honaz kazanacak. Kooperatifleşme modeliyle Honaz kalkınacak. CHP'li yerel yönetimlerimizin üretim odaklı örnek kooperatif modeli Honaz'da da hayata geçecek. Kirazıyla Denizli'nin adını duyuran, ihracatta rekorlara imza atan Honaz'ın kıymetli tarım emekçileri de ne yazık ki yönetilemez hale getirilen ülke ekonomisinin kötü gidişatından nasibini almış durumda. AKP'nin ithalata dayalı ekonomi politikasının tarımı bitirdiği, çiftçiyi ödeyemeyeceği kredi ve borç yüküne sürüklediği ortada. Ürünleri elinde kalan üreticinin bedel ödemeye değil doğru planlamaya ihtiyacı var” dedi.

“ÜRÜNLER ÜRETİCİNİN ELİNDE KALMAYACAK”

Milletvekili Karaca, şunları dile getirdi: “Üreticiyle tüketiciyi buluşturan bir model mümkün. Honaz'ı ziyaret eden belediye başkanlarımızın il ve ilçelerinde uyguladıkları üretici dostu kooperatif modelleri verimi ve ülke ekonomisine katkıyı artırdığı gibi çiftçiyi de kalkındıran bir model. Honazlı emekçilerimiz üretecek, belediye ürünleri alacak, tüketiciyle buluşturacak. Kiraz, cennet elması, üzüm, domates gibi Honaz'da üretilen ürünler üreticinin elinde kalmayacak. Üretici dostu belediyecilik neden Honaz'da da hayata geçmesin? Neden Honazlı çiftçilerimiz Ege'deki diğer çiftçilere Belediyelerimiz aracılığıyla sağlanan imkanlardan mahrum kalsın? Neden üretici kazanırken tüketici de daha ucuza ürün alamasın? CHP’li belediyeler örnek uygulamalarla bunu başardı. Şimdi sıra Honaz 'da. Tarım kazanacak, emek kazanacak, ülke ekonomisi kazanacak. Honaz kazanacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER