CHP’Lİ SANCAR’DAN OHAL AÇIKLAMASI

CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, 20 Temmuz 2016'da getirilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması ile ilgili açıklamada bulunarak; “OHAL rejimi bir darbe dönemi uygulamasıdır ve Türkiye’de baş gösteren tüm kronik sorunların ana nedenidir” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, 20 Temmuz 2016'da getirilenOlağanüstü Hal (OHAL) uygulaması ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Yaklaşık 100 maddelik yasal düzenlemenin, TBMM’nin yönetimi ve komisyonlarının seçimi yapıldıktan sonra gündeme geleceği yönünde duyumlar aldıklarını söyleyen CHP Denizli Milletvekili H.Teoman Sancar, “OHAL rejimi bir darbe dönemi uygulamasıdır ve Türkiye’de baş gösteren tüm kronik sorunların ana nedenidir. ‘OHAL’i bitirdik’ diye övünenler ne yazık ki bugün KHK’larla ülkeyi yönetecek duruma gelmişlerdir” ifadesini kullandı.

 “UMARIM BU HATADAN BİR AN ÖNCE DÖNÜLÜR”
Türkiye’nin demokrasiye, adalete, barışa, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Sancar, “Türkiye sabah uyandığında Resmi Gazete’ye bakanların ülkesi olmamalıdır. Bu tablo ülkemize yakışmamaktadır. ‘Bir iki aya kalmaz kaldırırız’, ‘vatandaşa değil, kendimize ilan ediyoruz’ diyerek tam 7 defa uzatıp 2 yıldır sürdürdükleri anti demokratik, hukuksuz düzeni kalıcı hale getirmek bu ülke insanına yapılmış en büyük kötülük olacaktır. Umarım bu hatadan bir an önce dönülür ve yasal kılıfla halka dayatılmak istenen bu ucube sistem bir daha bu ülke topraklarında vücut bulmaz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER