CHP’li Sancar’dan Şahin Tin’e sert eleştiri; “Tin’i milletin vekili olmaya davet ediyorum”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) basın mensuplarıyla buluşan ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’i ‘illet ve zillet’ söylemleri ve açıklamalarından dolayı tepki gösteren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; “Kendisinin bu gafını toparlayacağını ümit ediyorum. Bir milletvekili olarak bir kendisini ‘milletin vekili’ olmaya davet ediyorum. Sonuçta 1 Nisan sabahı yine aynı şehirde, Denizli’de olacağız” dedi.

CHP’li Sancar’dan Şahin Tin’e sert eleştiri; “Tin’i milletin vekili olmaya davet ediyorum”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’ü eleştirdi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) basın mensuplarıyla buluşan ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’i ‘illet ve zillet’ söylemleri ve açıklamalarından dolayı tepki gösteren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; “Kendisinin bu gafını toparlayacağını ümit ediyorum. Bir milletvekili olarak bir kendisini ‘milletin vekili’ olmaya davet ediyorum” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu ve CHP Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Adayı Sündüs Seçkiner Başsorgun ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Milletvekili Sancar, AK Parti Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu’nun geçtiğimiz 1 Mart Cuma günü gerçekleştirdiği proje tanıtım toplantısında konuşan ve Millet İttifakı’na ve oy vereceklere yönelik ‘illet’ ve ‘zillet’ ifadelerini kullanan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’e yüklendi. “Biz Denizli’de seçimleri birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bir temsili olarak görüyoruz” diyen Teoman Sancar şöyle konuştu: “AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu’nun geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in ve MHP İl Başkanı Cafer Birtürk’ün söylemlerini üzüntü ve ibretle izlemiş bulunmaktayım. O günden bu yana da hangi parti olursa olsun birçok vatandaşımızdan bu söylemlerden rahatsızlık duydukları yönünde eleştiriler duydum.”

“1 NİSAN SABAHI YİNE AYNI ŞEHİRDE OLACAĞIZ”

Şahin Tin’i söylemlerinden dolayı vatandaştan özür dilemeye ve saygıya davet eden Sancar; “Şahin Tin, Denizli’nin milletvekilidir. Ben de Denizli’nin milletvekiliyim. Bizler milletvekili seçildikten sonra Denizlimizin 1 milyonuna hizmet etmek, huzurlu ve mutlu bir Denizli’yi üretebilmek için yola çıktık. Hangi partiye oy verirse versinler, biz aynı şehirde yaşıyoruz. 1 Nisan sabahı da aynı şehirde olacağız, aynı lokantada yemek yiyeceğiz. Aynı belediye otobüslerinde seyahat edeceğiz. Bu nasıl bir saygısızlıktır! 330 bin oy veren vatandaşımıza zillet ve illet demek! Şahin Tin’e soruyorum; sen illetin, zilletin Türkçe anlamını biliyor musun? Bilsen ‘ben bu kelimeyi nasıl kullandım’ diyerek rahatsızlık duyarsın. Sayın Tin’i saygıya ve sakin olmaya davet ediyorum” dedi.

“SAYIN BİRTÜRK’Ü GÖREN DE AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI SANACAK”

Benzer bir gafı da MHP İl Başkanı Cafer Birtürk’ün yaptığını dile getiren Milletvekili Teoman Sancar; “O da diyor ki; ‘İktidar partisinin adayına oy vermezseniz, hizmetleri eşit şekilde alamazsınız. Muhalefet partisine oy vermeyin. Oraya hizmet gitmez.’ Nasıl da kendini ele veriyor! Gören de AK Parti’nin il başkanı konuşuyor sanacak! Güney, Sarayköy, Beyağaç, AK Parti’de değil miydi? Çal MHP’de değil miydi? Hizmetler mi geldi? Yolları, selleri bitmedi! Vatandaşlar çamurun, kanalizasyon atığının içinde geziyor! Cafer Birtürk’ün milleti aldatmasına gerek yok! İktidar partisinden olmadıkları için Çal’dan çok büyük şikayet var. Sanırım onu anlatmaya çalışıyor kendisi. Sayın Birtürk’e tavsiyemiz şudur: sen iktidarın dalkavukluğunu yapma! Bırak iktidarın il başkanı anlatsın! Seçimlerle ilgili bir şey anlatıyorsan başkaları adına söz verme! Kendi adına söz ver. Ayrıca bu suç değil midir? Bu adaletsizlik değil midir? Gelen ödeneklerde ‘iktidar partisinin takdirindedir, burası krallıktır’ mı yazıyor? AK Parti’nin ilçelerinde her şey dört dörtlük de CHP’nin ilçelerinde mi sıkıntı var? Bozkurt’a gidin, Bekilli’ye gidin. Belediye başkanlarımız ilçeyi çiçek bahçesine çevirdi. Bu milleti tehdit etmektir” dedi.

PINAR ÇANKAYA- İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211