CHP’liler İzmir'de toplandı

CHP'nin Ege Bölge Toplantısı, Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın başkanlığında İzmir’de gerçekleşti.

CHP’liler İzmir'de toplandı

CHP'nin Ege Bölge Toplantısı, Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın başkanlığında İzmir’de gerçekleşti. Adnan Saygun Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya; İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkan Yardımcıları; Tuncay Özkan, Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, il ve ilçe yöneticileri, parti meclis üyeleri ve belediye başkanları katıldı. Toplantıdaki konuşmasının başında İstanbul depreminden söz eden Salıcı, deprem toplanma alanlarıyla ilgili tartışmayı hatırlatarak, şunları söyledi: “İstanbul'da aslında bir seri deprem oldu ama onların arasında biri daha şiddetliydi. İstanbul siyasetçisi bir arkadaşınız olarak yaralanan, zarar gören tüm yurttaşlarımıza ve Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu deprem gerçeği aslında Türkiye'nin her yerinde olabilecek bir şey. Fakat Gölcük Depremi'nden sonra bilim insanları İstanbul'la ilgili uyarılar yaptı. 'Tedbir alın' denildi. 1999 depreminden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde depreme bir bütçe ayrılması gerek. İncelesinler, bazı yılların temsil ve ağırlama giderleri deprem için ayrılan bütçeden daha çok olacak.”

“TÜRKİYE'DE SİYASİ İKLİM DEĞİŞTİ”

Hayatı boyunca CHP'ye oy vermemiş kesimlerden oy aldıklarını belirten Salıcı, “Hepsinin oyunun gereğini belediye başkanlarımız toplumun tüm kesimlerine hizmet ederek, sosyal demokrat ve halkçı belediyeciliği göstererek hizmet edecekler. Önümüzde bir seçim süreci daha var, resmi olarak tarihi 2023. Bu seçimlere oy vermeyen yurttaşlarımızı da ikna ederek bu süreçte CHP iktidarını kurmak mümkün. Türkiye'de siyasi iklim değişti, vatandaşlar yapmış olduğumuz önerileri daha can kulağıyla dinler durumda. İttifakımızı kurmak ve mümkünse katılmak isteyenlere kucak açacak bir süreci devam ettirmek gerekiyor” diye konuştu.

“HANGİ SOMUT ADIMLARI ATACAĞIMIZI BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİK”

Toplantı hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “CHP İzmir Bölge Toplantımızı, Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Milletvekillerimiz, İl Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız ve örgütümüzle birlikte gerçekleştirdik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bölgemizin ve ülkemizin çıkarlarına hizmet edecek şekilde hangi somut adımları atacağımızı birlikte değerlendirdik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER