Çobanoğlu; “Kürt analarının feryadına kulak verelim”

Diyarbakırlı anaların HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde başlattığı eyleme ilişkin açıklama yapan Vatan Partisi Öncü Kadın İl Başkanı Elif Çobanoğlu; “Kürt analarının feryadına kulak verelim. Destek olalım. Türk de biziz, Kürt de biziz. Hepimiz Türk milletiyiz. Ancak el ele verirsek bu terör belasından kurtulabiliriz” dedi.

Çobanoğlu; “Kürt analarının feryadına kulak verelim”

Vatan Partisi Öncü Kadın İl Başkanı Elif Çobanoğlu, Diyarbakırlı anaların HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde başlattığı eyleme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türk ve Kürt analarının ayağa kalktığını belirten Çobanoğlu; “Hacire Anadan sonra onlarca Kürt kadını çocuklarını istemek için HDP önünde toplanıyor. Talepleri gayet sade ve basit. PKK tarafından dağa kaçırılan evlatlarını istiyorlar. Bir annenin evladına kavuşmasından, ona sarılmasından daha güzel bir duygu ne olabilir ki. ‘Türk-Kürt’ demeden bütün anne ve babalar bu oyuna bir ‘dur’ demelidir. Yüreğinde evlat ve vatan sevgisi olan bütün kadınlarımızı Diyarbakırlı annelere destek vermeye davet ediyoruz. Denizli’nin demokratik kitle örgütlerine çağrımızdır; bugüne kadar ‘Karadeniz Turu’, ‘GAP Turu’ yaptınız. Oraların güzelliklerini gördünüz. Ama oranın insanlarının acılarını, sevinçlerini görmediniz. Sizleri şimdi de ‘Ana Ve Evlat Turu’ yapmaya davet ediyoruz. Gün bugündür. Kürt analarının feryadına kulak verelim. Destek olalım. Türk de biziz, Kürt de biziz. Hepimiz Türk milletiyiz. Ancak el ele verirsek bu terör belasından kurtulabiliriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER